Harry Potter pokazuje zaplecze 0

„Harry Potter: The Exhibition” – wystawa scenografii do filmów o młodym czarodzieju.

Backers Group, we współpracy z Warner Bross. Consumer Products, przygotowała międzynarodową wystawę o Harrym Potterze – „Harry Potter: The Exhibition”. Na wystawie zostaną przedstawione przedmioty użyte w filmach, na podstawie książek J.K.Rowling, o młodym czarodzieju, Harrym Potterze. Zajmująca około 3000 metrów kwadratowch ekspozycja będzie miała swoją pierwszą odsłonę wiosną 2009 roku, po czym w przeciągu kolejnych pięciu lat pojawi się w ponad dziesięciu miastach na całym świecie.

Harry Potter: ExhibitionHarry Potter: Exhibition

Harry Potter: The Exhibition uraczy nas autentycznymi kostiumami filmowymi, rekwizytami i artefaktami, które użyte zostały w scenografii potterowskiego świata. Znajdziemy tam elementy scenografii Hogwardu, czary i sztuczki magiczne, jak również świetlicę w Gryffindor i Chatę Hagrida. Z czasem wystawa zostanie uaktualniona o przedmioty z ostatniej zekranizowanej części filmów o Harrym – Harry Potter i Książę Półkrwi, która ukaże się w Polsce 28 listopada 2008 roku.

Seria filmów o Harrym Potterze, to kopalnia złota, póki co, bez dna. Film ten jest najbardziej dochodowym filmem, jaki kiedykolwiek wyświetlano na dużym ekranie i do chwili obecnej zarobił na całym świecie 4,5 miliarda dolarów. Nic więc dziwnego, by podtrzymać komercyjną legendę Harrego, powstaje kolejny międzynarodowy projekt. Ku uciesze młodych, i nie tylko, fanów. Miejmy nadzieję, że zawita również do Polski.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…