Zastępcza matka triumfuje 0

Film Baby Mama znalazł się w miniony weekend na szczycie amerykańskiego box office.

Komedia z Tiną Fey i Amy Poehler w rolach głównych przyniosła od piątkowej premiery zysk wysokości 18 milionów dolarów.

Obraz w reżyserii Michaela McCullersa przedstawia perypetie spełnionej zawodowo, lecz samotnej businesswoman, która marzy o założeniu rodziny. Gdy bohaterka odkrywa, że jest bezpłodna, wynajmuje dziewczynę z klasy robotniczej w charakterze zastępczej matki dla jej dziecka.

Na miejscu drugim zadebiutowała również komedia. Obraz Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay zarobił 14 miliona dolarów. W sequelu produkcji O dwóch takich co poszli w miasto z 2004 roku dwaj amatorzy marihuany wybierają się w podróż do Amsterdamu. Podczas gdy bohaterowie próbują przemycić na pokład samolotu fajkę wodną, władze lotniska podejrzewają ich o terrorystyczne zamiary. Za kamerą filmu stanęli Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg, zaś w rolach głównych wystąpili John Cho i Kal Penn.

Lokatę trzecią zajął przebój akcji z Jackiem Chanem The Forbodden Kingdom. W drugi weekend po premierze film przyniósł zysk 11 milionów dolarów, łącznie zarabiając 38 milionów.

Na miejscu czwartym uplasował się również przebój sprzed tygodnia, komedia Forgetting Sarah Marshall, z 11 milionami zysku w miniony weekend oraz 35,1 milionami od dnia premiery.

Trzecia z premierowych produkcji, thriller Uwiedziony, znalazła się na pozycji dziesiątej. Dzieło Marcela Langeneggera z Hugh Jackmanem i Ewanem McGregorem w rolach głównych przyniosło zysk wysokości 2 milionów dolarów. Film opowiada o losach księgowego, którego najskrytsze fantazje seksualne zostają spełnione dzięki interwencji pewnego charyzmatycznego prawnika. Kiedy kochanka bohatera zostaje zamordowana, staje się on głównym podejrzanym.

Polska premiera faworyta minionego weekendu, przeboju Baby Mama, odbędzie się 18 lipca 2008 roku.

The Forbidden KingdomThe Forbidden Kingdom

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…