Człowiek z żelaza triumfuje 0

Film Iron Man został nowym liderem amerykańskiego box office i zbiera dobre recenzje.

Bohaterem obrazu jest Tony Stark, wynalazca i szef przedsiębiorstwa Stark Enterprises, który aktywnie uczestniczy w walce z terroryzmem i szpiegostwem. Podczas prac nad kolejnym wynalazkiem konwój Starka zostaje zaatakowany, a sam bohater porwany przez rebeliantów. Stark postanawia stworzyć niezniszczalną zbroję, dzięki której uda mu się powrócić do rodzinnego kraju. W rolach głównych wystąpili Robert Downey Jr. oraz Gwyneth Paltrow. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez pierwszy weekend 101 milionów dolarów.

Oczko niżej uplasował się drugi, a zarazem ostatni debiutant tego tygodnia, komedia romantyczna Moja dziewczyna wychodzi za mąż. Film opowiada o wieloletniej przyjaźni podrywacza Toma oraz Claire, która pragnie małżeństwa, ale nie może znaleźć odpowiedniego mężczyzny. Pewnego dnia Tom zdaje sobie sprawę, że kobietą jego życia jest Claire, jednak ta oświadcza mu, że wychodzi za mąż. Bohater zostaje zaproszony przez przyjaciółkę na ślub. Zgadza się na uczestnictwo w ceremonii w nadziei, że uda mu się zdobyć serce ukochanej zanim padnie sakramentalne tak. W obrazie wystąpili m.in. Patrick Dempsey, Michelle Monaghan oraz Kevin McKidd. Pierwszy weekend w kinach przyniósł projektowi zysk w wysokości 15,5 miliona dolarów.

Kolejne lokaty zajęły filmy: Baby Mama (10,3 mln), Forgetting Sarah Marshall (6,1 mln), Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (6 mln), The Forbidden Kingdom (4,2 mln), Wyspa Nim (2,75 mln), Bal maturalny (2,5 mln), 21 (2,1 mln) oraz 88 minut (1,6 mln).

Iron ManIron Man

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…