Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Akademia Filmowa zastanawia się nad przełożeniem Oscarów 0

W przypadku branży filmowej muszącej sobie radzić w czasach pandemii koronawirusa, sytuacja wydaje się być niezwykle dynamiczna. Jakiś czas temu Amerykańska Akademia Filmowa poinformowała o tymczasowych zmianach w oscarowym regulaminie, a dzisiaj mamy już kolejne rewelacje dotyczące prestiżowych nagród.

93. ceremonia rozdania Oscarów planowana jest na 28 lutego 2021 roku. W mediach zaczęły pojawiać się pogłoski, że Amerykańska Akademia Filmowa jest gotowa przełożyć galę. Na ten moment nie padają żadne konkretne daty, na które można by przenieść to wielkie wydarzenie kulturalne.

Przełożenie Oscarów na późniejszy termin z pewnością byłoby na rękę dla niektórych filmowców. Nie wszyscy zdążyli bowiem wyrobić się ze wszystkimi pracami na planie zdjęciowym. Zresztą sam prezes Akademii Filmowej, David Rubin mówił w wywiadzie, że nie wie jeszcze dokładnie, jak to wszystko będzie wyglądało.

Warto wspomnieć, że z powodu pandemii Akademia Filmowa poszła na pewne ustępstwa. Najważniejsze wytyczne dotyczą dystrybucji filmowej. Do tej pory film musiał mieć siedmiodniową premierę kinową w hrabstwie Los Angeles, aby kwalifikować się do walki o Oscara. W obecnej edycji produkcje będą mogły być prezentowane poprzez platformy streamingowe oraz VOD.

Z pewnością będziemy Wam informować, jeśli pojawią się nowe informacje dotyczące Oscarów 2021.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Sylvanas

Czy podstawą założenia konta aby skorzystać z darmowego miesiąca będzie podanie danych karty płatniczej ?

Proszę czekać…