filmoznawczyni 🎬

Amazon szykuje remake kultowego "Olbrzyma" 0

Amazon ma w planach realizację adaptacji powieści pt. "Giant" autorstwa Edny Ferber, która ma przyjąć formę serialu. Po raz pierwszy została ona przeniesiona na wielki ekran przez George'a Stevensa w filmie pt. Olbrzym z 1956 roku. Wystąpiły w nim gwiazdy takie jak James Dean, Rock Hudson i Elizabeth Taylor. Był on nominowany do Oscara w 10 kategoriach, zdobywając jedną ze statuetek.

"Giant" to epicka opowieść wielopokoleniowa opisująca losy rodziny Bendictów i ich rancza w obliczu przemian zachodzących w Teksasie w latach 1920-1950 po odkryciu złóż ropy naftowej. Ranczer Jordan "Bick" Benedict poślubia piękną i towarzyską Leslie Lynnnton. Młoda kobieta źle się czuje w konserwatywnym Teksasie, otwarcie sprzeciwiając się bigoterii i ekonomicznej niesprawiedliwości leżącej u podstaw bogactwa Benedictów oraz innych teksańskich rodzin. Kobieta zostaje uwikłana w tragiczny spór między mężem a usuniętym z rancza kowbojem Jettem Rinkiem, który również pała do niej uczuciem. Chłopak nie chce odsprzedać Benedictowi należącego niego kawałka ziemi. Wkrótce odkrywa, że znajduje się w niej cenna ropa.

Za kamerą nowej wersji stanie Alfonso Gomez-Rejon, który współpracował już z Amazonem jako reżyser i producent wykonawczy serialu pt. Hunters. W jego dorobek twórczy wpisują się również Chambers, American Horror Story i Glee.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…