Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Ciekawiła Was mitologia potworów z ''Wiedźmina''? Netflix publikuje Bestiariusz 0

Zeszłoroczny serial Wiedźmin oparty na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego stał się wielkim hitem amerykańskiego giganta streamingowego. Nic więc dziwnego, że Netflix co jakiś czas podsyca zainteresowanie tym projektem, tym bardziej, iż do premiery drugiego sezonu zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Na oficjalnym kanale platformy na Youtube pojawiło się ciekawe wideo traktujące o bestiach jakie mogliśmy do tej pory ujrzeć w serialu.

fot. materiały prasowe

Oczywiście Wiedźmina wszyscy dobrze kojarzą z magami, mutantami, krasnoludami, ale nie każdy pamięta o grupie innych bohaterów – niezwykłych potworach i bestiach zamieszkujących Kontynent. Nie wiemy skąd się wzięły, ani jaki jest ich rodowód. Teraz możemy uzyskać tą wiedzę. Netflix zebrał całą potrzebną wiedzę w Bestiariuszu.

Poniższy filmik ukazuje mitologie stojące za każdym potworem, który pojawił się w pierwszej połowie Wiedźmina, w kolejności ich pojawiania się na ekranie.

Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw. W rolach głównych występują Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri.

Premiera 2. sezonu serialu Wiedźmin planowana jest na 2021 rok.

Źrodło: youtube.com/netflixpolska

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…