Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Wiosna Filmów Online odsłania kolejne spektakularne tytuły! 0

W programie 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – online znajdzie się ponad 30 filmów, z których 20 to premiery lub przedpremiery. Mimo zmienionego formatu festiwalu z przyczyn niezależnych od organizatorów, fokus na nagradzane, brawurowe, artystyczne tytuły pozostał bez zmian. Do festiwalów z całym asortymentem doświadczeń kinowych, rozmów, spotkań z reżyserami jeszcze zostało z pewnością trochę czasu, więc tym bardziej WIOSNA FILMÓW dodaje rumieńców. 26. edycja prezentuje następne tytuły, które szykuje dla widzów:

  • Nadzieja – polska premiera! – oparty na prawdziwej historii dramat psychologiczny. W jedną z głównych ról wcielił się doskonale znany polskim widzom Stellan Skarsgard.
  • Martin Eden – polska premiera! – adaptacja bestsellerowej powieści Jacka Londona pod tym samym tytułem, której akcję przeniesiono do uwielbianego przez filmowców Neapolu. Film zdobył wiele nagród na światowych festiwalach.
  • Zaginiona dziewczyna – polska premiera! – japoński thriller pokazywany m.in. w Toronto oraz Locarno. Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność.

  • O nieskończoności – pokaz przedpremierowy – najnowszy film Roya Anderssona, jednego z najbardziej oryginalnych europejskich twórców, który zdobył Srebrnego Lwa za reżyserię na ostatnim MFF w Wenecji oraz nagrodę główną w tej samej kategorii na tegorocznym MFF w Dublinie.
  • Najgorsze wiersze świata – pokaz przedpremierowy – nowy film węgierskiego mistrza absurdu Gábora Reisza zdobył uznanie na wielu światowych festiwalach filmowych. Obrazując różne oblicza swojego bohatera, Reisz tworzy uniwersalną opowieść o otaczającym nas świecie.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…