Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Powrót do przyszłości II" - jedna ze scen ocenzurowana przez Netflixa 0

Jak widać nie tylko Walt Disney zajmuje się cenzurą w filmach oraz serialach, które można znaleźć w ofercie ich platformy streamingowej. Podobnego czynu dopuścił się także Netflix, który postanowił poszperać w filmie Powrót do przyszłości II.

Platforma Netflix postanowiła ocenzurować scenę, w której główny bohater filmu Marty McFly otwiera gazetę, która zamiast być almanachem sportowym jest pismem dla dorosłych. W oryginale postać grana przez Michaela J. Foxa przewraca kilka stron, jednak zamiast wyników sportowym widzi tylko półnagie panie, wypowiadając dodatkowo tytuł magazynu, czyli "Ooh La La". Netflix usunął kilka ujęć i pozbawił Marty’ego krótkiej, aczkolwiek znanej kwestii dialogowej.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie oryginału oraz wersji netflixowej.

Oczywiście internauci szybko zareagowali i na Twitterze pojawiło się sporo głosów oburzenia.

Na szczęście po tej internetowej interwencji Netflix szybko naprawił swój błąd i ponownie zamieścił w serwisie oryginalną wersje kultowego filmu science-fiction:

Miejmy nadzieję, ze włodarze platform streamingowych zrozumieją, że nie ma sensu cenzurować starych filmów i klasyków. Powinny one być puszczane w niezmienionej formie. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adamus0101

Cenzurują zdjęcie z laską, która nawet nie jest naga w klasyku a w swoich produkcjach szastają lgbcośtam na prawo i lewo.

@Adamus0101 na tyłek Daryl Hannah w "Plusk" nałożyli jakieś blond futro ;P, najwyraźniej nie chcą by młodzi chłopcy robili tam stopklatki wiadomo po co xD

Proszę czekać…