Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Helios, Cinema City i Multikino nie skorzystają z prawa do ponownego otwarcia kin 0

Dzisiaj rząd ogłosił w swoim komunikacie, że od 6 czerwca kina w Polsce ponownie zostaną otwarte. Niestety największe sieci w naszym kraju zdecydowały się nie skorzystać z prawa do ponownego otwarcia swoich placówek.

fot. materiały prasowe

Niestety największe sieci kin w naszym kraju takie, jak Helios, Cinema City i Multikino nie otworzą swoich placówek 6 czerwca. Ta decyzja spowodowana jest wieloma czynnikami. Wśród nich są kwestie między innymi sanitarne oraz repertuarowe.

W swoim oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych Multikino wyjaśnia dokładnie, które aspekty muszą zostać spełnione, aby ich kina ponownie zostały otwarte.

Szanowni Widzowie!
Wiemy, że tęsknicie za niepowtarzalną atmosferą kin! Z radością informujemy, że zgodnie z decyzją Rządu RP kina w Polsce mogą zostać otwarte już 6 czerwca br.!
Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach.
Liczymy na Waszą wyrozumiałość, a na seansach spotkamy się już niedługo!

Komunikat wydało również kino Helios:

6 czerwca to zaskakująco wczesny termin otwarcia kin w Polsce. Sieć Helios nie uruchomi w tym dniu swoich multipleksów – czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki, a nie są znane wymogi związane z zasadami funkcjonowania kin. Nie wiadomo jaki reżim sanitarny ma obowiązywać w obiektach kinowych i w czasie seansów. Prowadzimy też rozmowy z dystrybutorami i producentami w sprawie ustalenia kalendarza i dostępności repertuaru.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bercik022

Ja mam pewną obawę, że po wyborach pod koniec czerwca to wszystko rypnie ponownie, patrząc na zwiększoną ilość zachorować to mam lekkie obawy.

Chemas

No i całe szczęście, ponieważ to wszystko jest skrajnie niebiezpieczne niestety. Przecież otwarcie kin czy też 150 osób na weselu, to tylko zagrywka przedwyborcza. Zgadzam się z Bercikiem całkowicie.

Proszę czekać…