Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Wes Ball o kolejnym filmie z serii ''Planeta małp'' 0

Po niedawnej trylogii opowiadającej o walce między inteligentnymi małpami a ludźmi, seria ta doczeka się kolejnego filmu. Za jego reżyserię odpowie Wes Ball twórca trylogii Więzień labiryntu, który zdradził parę szczegółów odnośnie projektu.

fot. materiały prasowe

Jak na razie nie wiadomo czy nowy film będzie kontynuacją czy jednak rebootem, Ball bowiem nie określił tego jednoznacznie. Pewnym jest natomiast, iż wpływ na niego będzie miała postać Cezara.

Te trzy ostatnie filmy to jedna z wielkich trylogii jaką mamy we współczesnej historii filmu. Jest świetnie zrobiona. Uhonorowany został oryginalny film z Charltonem Hestonem. Cezar jest jedną z wielkich postaci filmowych, którą będziemy mieć przez cały czas. Jego dziedzictwo będzie kontynuowane.

powiedział Ball

Mamy sposób na pozostanie w świecie, który został już stworzony, ale otwieramy się również na możliwość zrobienia czegoś nowego i naprawdę fajnego.

dodał

W projekt zaangażowani są twórcy pierwszego filmu z nowej trylogii Rick Jaffa i Amanda Silver. Scenariusz pisze Josh Friedman. Film obecnie jest na etapie preprodukcyjnym. Jednak jak wspomniał Ball możliwe, iż już niedługo zacznie się jego wirtualna produkcja, bowiem film ten w dużej mierze składa się z efektów CGI.

Serię rozpoczął kultowy już film Planeta małp z 1968 roku oparty na francuskiej powieści Pierre'a Boulle'a. Grupa astronautów ląduje na nieznanej planecie, gdzie odkrywają cywilizację stworzoną przez inteligentne małpy. Produkcja ta doczekała się kilku kontynuacji oraz telewizyjnego serialu. W 2001 roku Tim Burton nakręcił remake z Markiem Wahlbergiem w roli głównej. Po dziesięciu latach Rupert Wyatt powrócił do serii filmem Geneza planety małp rozpoczynając trylogię, która zakończyła się w 2017 roku produkcją Wojna o planetę małp.

Źrodło: slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…