Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Czy Henry Cavill ponownie przywdzieje pelerynę Supermana? 0

W zagranicznych serwisach pojawiła się informacja, iż Henry Cavill odtwórca roli Supermana w filmie Człowiek ze stali prowadzi z Warner Bros. negacjacje w sprawie swojego powrotu do roli.

fot. materiały prasowe

Studio nie ma jednak w planach kontynuacji wspomnianego filmu. Cavill prawdopodobnie przywdzieje czerwoną pelerynę w jednym z nadchodzących filmów należących do świata DC Comics. Mowa o planowanych kontynuacjach Shazam! 2, Aquaman 2 bądź produkcji Black Adam. W którym z tych projektów najbardziej chcielibyście zobaczyć postać Supermana? Czy może jednak według Was studio powinno zdecydować się na nakręcenie kontynuacji Człowieka ze stali?

Do tej pory Cavill w rolę Supermana wcielił się trzy razy. Miało to miejsce przy okazji filmów Człowiek ze stali, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Liga sprawiedliwości. Obecnie aktor zaangażowany jest w serial Netflixa Wiedźmin, w którym portretuje postać Geralta z Rivii. Produkcja ta jest na etapie kręcenia sezonu drugiego.

Superman to komiksowa postać, która po raz pierwszy pojawiła się już w 1938 roku. Bohater ten pochodzi z planety Krypton i obdarzony jest nadludzkimi mocami. Na co dzień wciela się w skromnego dziennikarza Clarka Kenta.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

PawEl84

Świetna wiadomość!!! WB ma szansę zrehabilitować się i wyjść ponownie z DCEU na prostą. At&t dostrzegła w swojej firmie (WB) nieracjonalną niechęć zarządu do Snyder’a, jego wizji całego Universum i błędy przy podejmowaniu kluczowych decyzji w celu szybkiego zarobku, a nie ustanowieniu konkretnego jednolitego i spójnego kierunku produkcji DC. Po licznych zwolnieniach w zarządzie WB, osób odpowiedzialnych za całkowitą zmianę wizji Snyder’a przy JL i po głębokiej analizie kosztów i potencjału serii wyszła prosta konkluzja. Produkcje takie jak Aquaman, Wonder Woman, Shazam, Birds of pray, gdzie ingerencja studia była znikoma, pozwolono reżyserowi na większą kontrole nad produkcją, osiągnęły sukces. A tam gdzie ingerencja w proces twórczy była duża zaczynały się kłopoty na przykład BvS, który kasowo odniósł sukces i jest podany tutaj z innego powodu, wszedł do kin o 30min krótszy niż planowana przez reżysera wersja co spowodowało wiele niedomówień w fabule i niezrozumiałych przeskoków w historii, a co za tym idzie irytację ludzi w kinie, dopiero wersja rozszerzona pokazała prawdziwą i porządnie przemyślaną konstrukcję filmu. Jeśli chodzi o zniesławione Justice League to ingerencja studia była aż nie do uwierzenia potężna, studio nie zgodziło się wyprodukować JL w dwóch częściach (tak jak np.: ostatnie dwie części Avengers), kazali połączyć dwie części w jedną, co jeszcze reżyser przełknął, stwierdził, że da radę i zrobi jedną 214 minutową wersję, po czym studio uradowane zgodą Snyder’a (jak to mówią dasz palec, a odgryzą rękę) zrobiło kolejne przeróbki, zwolnili reżysera (śmierć córki jest tylko oficjalną wersją obu stron, aby WB mogło całkiem się nie pogrążyć bezdusznością, a Snyder mógł dalej współpracować ze studiem) zatrudnili reżysera pierwszych dwóch Avengers’ów, który zrobił rzeź na filmie i do kin wpuścili wersję 120 min dla 5 postaci(ostanie dwie części Avengers’ów 149+180min wspólnie 329min). Dla porównania Aquaman gdzie opowiadana jest historia jednego bohatera ma na opowiedzenie jego życia aż 143 min, Wonder Woman 141min, Shazam 132min, a Harley Quinn, którą już poznaliśmy wcześniej aż 109 więc ją można traktować jako uzupełnienie historii. Logiki w zabiegu WB, aby wypuścić taką wersję nie było, była chęć szybkiego zarobku i uzyskania dodatkowych premii dla osób zarządzających za wypuszczenie filmu w terminie (Emmerich and Tsujihara). Dlatego AT&T widząc potencjał zarobkowy da jeszcze raz zielone światło serii teraz tylko trzeba mieć nadzieję, że Henry i spółka będą chcieli dalej odgrywać te role dla fanów i wyratować podniszczone Universum.

Chemas

Aż dziw bierze, że się ta postać jeszcze nie znudziła i nie tylko ta.

Proszę czekać…