Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów 0

Nowy, pełny zwiastun kinowego filmu animowanego o Wojnach Klonów

Noc, na którą czekali fani Gwiezdnych Wojen w końcu nadeszła. Przed filmem Speed Racer w Stanach Zjedoczonych od piątku będzie puszczany zwiastun filmu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, który jest dostępny w Internecie od niedawna, a o 2 w nocy naszego czasu leciał w telewizji amerykańskiej. Fani wiedzą, że warto czekać na nowe przygody Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego podczas słynnej, lecz nieznanej poza książkami Wojny Klonów.

Na frontach wielkiej, międzygalaktycznej wojny pomiędzy dobrem i złem młodsi i starsi fani Gwiezdnych Wojen spotkają swoich ulubionych bohaterów, takich jak Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Padmé Amidala, a także zupełnie nowe postaci, jak padawański uczeń Anakina, Ahsoka. Bezlitośni najeźdźcy – pod wodzą Palpatine’a, Hrabiego Dooku i Generała Grievousa – zamierzają zagarnąć władzę nad galaktyką. Stawka jest wysoka, a los wszechświata Gwiezdnych Wojen znowu spoczywa w rękach nieustraszonych Rycerzy Jedi. Ich śmiałe wyczyny ożywiają dynamiczne bitwy i prowadzą do zaskakujących zwrotów akcji, które wypełniają Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów.

Niektórzy sobie myśla, że to tylko bajka, lecz zwiastun mówi nam coś innego. Zapowiada się fantastyczna opowieść osadzona w magicznym świecie Gwiezdnych Wojen, z klimatem znanym nam z Nowej Trylogii, jak i ze Starej. Legenda rozpoczęła się wraz ze słowami Obi-Wana Kenobiego z Nowej Nadziei, w których mówił, że walczył na tej wojnie. Teraz po zobaczeniu jej wybuchu w Ataku Klonów nadszedł czas zobaczyć jej przebieg. Według twórcy, Dave’a Filoniego, ma skupiać się na niesamowitych bitwach z rozmachem superprodukcji kinowych, a także na emocjach bohaterów i ich relacjach, zwłaszcza Anakina z Obi-Wanem, potem oglądając Zemstę Sithów, widząc ich bratobójczą walkę, bardziej będzie można zrozumieć i poczuć te emocje.

Jakiś czas temu George Lucasw jednym z wywiadów powiedział, że inspiracją do tworzenia wyglądu postaci w filmie były stare kukiełkowe bajki. To tłumaczy troszkę pokraczny wygląd bohaterów. Część ludzi spodziewała się animacji w stylu Beowulfa, lecz trzeba pogodzić się, że wizja Lucasa jest odmienna, ale niekoniecznie musi być zła.

Przyznam, że zastanawiałem się, kto będzie robił muzykę do tej fantastycznej opowieści. Wiadome jest, że znakiem rozpoznawczym całej serii jest muzyka stworzona przez maestro Johna Williamsa. Wybór padł na młodego kompozytora, Kevina Kilnera, którego dotychczasowe doświadczenie zawęża się do seriali i produkcji filmowych. Czy wykorzysta szansę i zrobi score na miarę sagi Gwiezdnych Wojen? Liczę na to i przekonamy się o tym już 26 września w polskich kinach.

Jaki jest zwiastun? Czy film nieoczekiwanie zostanie jednym z hitów sezonu? Po tym, co widzę, wierzę w to z całego serca!Premiera w Stanach Zjedoczonych już 15 sierpnia.

Wierzę, że magia Gwiezdnych Wojen powróci do kin. Jako, że ma to byc wstęp do serialu, który będzie leciał w Stanach na jesieni można już teraz wyrokowac jak bardzo Wojny Klonów podbiją rynek telewizyjny.

Niech Moc będzie z Wami!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…