filmoznawczyni 🎬

Oskarżycielka Weinsteina zrealizuje film o #MeToo 0

Oskarżycielka Harvey'a Weinsteina, aktorka, producentka i scenarzystka Sarah Ann Masse, jest współautorką "R Culture", dramatu, który dotyczyć będzie kultury gwałtu i nadużyć w Hollywood oraz globalnego już ruchu #MeToo.

Masse napisała scenariusz we współpracy z Alexą Polar, która stanie również za kamerą. Aktorka wcieli się także w główną postać. W obsadzie znaleźli się m.in Marián Aguilera, Michelle Manu, Vicenta N'Dongo i Soraya Padrao. Zdjęcia mają ruszyć, kiedy pozwoli na to obecna sytuacja.

Bohaterką filmu będzie odnosząca sukcesy hiszpańska prawniczka, która przeprowadza się do Los Angeles, aby rozpocząć nowe życie po ślubie ze słynnym amerykańskim malarzem. Gdy na jaw wychodzą mroczne sekrety z przeszłości jej męża, kobieta musi zdecydować, w jaki sposób zachować swoją podmiotowość i chronić ludzi, których kocha, podczas gdy jej osobiste sprawy są omawiane na arenie publicznej.

Aktorka oskarżyła Weinsteina o nadużycie seksualne w 2017 roku, jeszcze przed finalnym skazaniem go na 23 lata więzienia za gwałt i liczne napaści seksualne.

Nie powiedziałabym, że ten projekt jest autobiograficzny, ale jest w nim sporo mnie samej. Jest tu mowa o celebrytach, władzy, prasie i systemie prawnym oraz o tym, jak ofiary mogą łączyć siły, by doprowadzić do zmiany. Chciałabym pomóc społeczeństwu zrozumieć, jak to jest żyć po tego typu doświadczeniach, spróbować pomóc ofiarom wyleczyć się z traumy i podjąć kroki, aby opowiedzieć własną historię i osiągnąć należytą sprawiedliwość.

oświadczyła Masse

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…