Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zdjęcia do "Batmana" w Wielkiej Brytanii mogą zostać wznowione 1

Producenci hollywoodzkich widowisk takich jak Batman czy Fantastyczne zwierzęta 3 mogą wznowić prace na planach zdjęciowych w Wielkiej Brytanii. Tamtejsze władze wprowadziły nowe zasady sanitarne związane z pandemią koronawirusa.

Już od lipca filmowi twórcy mogą ponownie uruchomić kamery i zająć się pracą na planach zdjęciowych. Zatwierdzenie nowych wytycznych sprawia, że brytyjski przemysł produkcji filmowej i telewizyjnej wraca do gry – niektóre z odcinków seriali realizowanych na Wyspach Brytyjskich kosztują po milion funtów, więc mamy do czynienia z ogromnymi pieniędzmi, które w czasie pandemii uciekają.

Oczywiście ze zniesienia, niektórych zasad bezpieczeństwa zadowoleni będą także niezależni pracownicy branży filmowej, tacy jak reżyserzy, operatorzy, wizażyści czy fotografowie, którzy niestety nie kwalifikują się do wsparcia finansowego ze strony rządu. Wytyczne opracowane przez British Film Commission i British Film Institute obejmują zasady dotyczące dystansu społecznego oraz badania temperatury ciała.

Mówi się, że wytwórnia Warner Bros. Pictures, która w Wielkiej Brytanii pracuje nad swoimi dwoma widowiskami – Batmanem czy Fantastycznymi zwierzętami 3 chce wznowienia produkcji tak szybko, jak to możliwe. Z innych ważnych produkcji kręconych w Wielkiej Brytanii należy wymienić film Mała syrenka Walta Disneya oraz wysokobudżetowy serial Netflixa Wiedźmin.

Do prac będą mogli wrócić również rodzimy twórcy. Pierwszymi produkcjami w kraju, których realizację trzeba było zawiesić były seriale Peaky Blinders i Line of Duty. Wielka Brytania jest jedną z najważniejszych lokalizacji filmowych i telewizyjnych na świecie, z rekordową kwotą 3,6 mld funtów wydaną w ubiegłym roku na ponad 300 filmów i produkcji telewizyjnych.

Źrodło: The Guardian

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…