Fraglesy na dużym ekranie. 0

Znana nam z Wieczorynki TVP1 bajka zostane zaadaptowana na musical.

Pamiętacie małe, kolorowe stworki, z ogonkami, zakończonymi futrzastym pomponem, zamieszkujące system jaskiń, zwanych Skałą Fraglesów, które spędzały czas na zabawach, śpiewie i poznawaniu świata, od czasu do czasu zapuszczając się do pobliskiego świata ludzi? A malutkich budowniczych Duzersów, którym Fraglesy podjadały konstrukcje? A Wiedźmę PlePle? Mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się z nimi pod koniec lat 80-tych w Wieczorynce TVP1.

FraglesyFraglesy

The Weinstein Company zamierza zrobić musical na podstawie serialu Jima Hensona (autora Muppetów i Ulicy Sezamkowej) „Fraggle Rock”. Cory Edwards, który reżyserował animację ”Czerwony Kapturek – Prawdziwa Historia, zajmie się reżyserią i napisze scenariusz. Produkcją zajmie się Jim Henson Co.

Serial miał swoją premierę 10. stycznia 1983 roku w HBO, nakręcono pięć sezonów (96 odcinków), a oglądać go można było aż w 80 państwach.

Tak jak w serialu, w filmie spotkamy ludzi i stworki zamieszkujące Fraggle Rock. Zobaczymy znanych nam z bajki Gogo, Wembley, Mokey, Boobera i Reda mieszkającego poza domem w Fraggle Rock, gdzie życie Fragglesów przeplata się z życiem ludzi, których uważają za przyjaciół.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…