Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Robot ze sztuczną inteligencją zagra główną rolę w filmie za 70 mln dolarów 0

Proszę Państwa nadciąga przyszłość. Już niebawem robot ze sztuczną inteligencją imitujący kobietę zagra główną rolę w filmie science fiction.

Firma Bondit Capital Media, która odpowiada za produkcję takich filmów, jak Aż do kości oraz nominowaną do Oscara animację Twój Vincent wraz z Happy Moon Productions i Ten Ten Global Media zamierza sfinansować produkcję filmu science fiction za 70 milionów dolarów. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że główną rolę zagra robot o imieniu Erica.

Hiroshi Ishiguro i Kohei Ogawa to japońscy naukowcy, którzy stworzyli Erikę. Panowie uważają, że ich robot potrafi grać, dzięki zastosowaniu metody działającej na sztuczną inteligencję.

Aktorzy angażują w rolę własne doświadczenia życiowe. Ale Erika nie ma doświadczeń życiowych. Została stworzona od zera, aby zagrać tę rolę. Musieliśmy symulować jej ruchy i emocje podczas sesji jeden na jednego. Kontrolowaliśmy szybkość jej ruchów, rozmawianie o uczuciach, trenowaliśmy rozwój postaci oraz mowę ciała.

powiedział producent Sam Khoze

Film będzie nosił tytuł "b". Opowie o naukowcu, który odkrywa niebezpieczeństwo związane z programem potrafiącym udoskonalać ludzkie DNA i decyduje się na pomoc w ucieczce robotowi ze sztuczną inteligencją. W ubiegłym roku w Japonii sfilmowano już kilka ujęć z Eriką. Główne zdjęcia mają jednak wystartować w czerwcu 2021 roku w Europie.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Zwykły chwyt marketingowy, nic więcej.

JustynaMacugowska

Nie specjalnie mi się ten pomysł podoba…

Chemas

No proszę, aktorzy drżyjcie, nadchodzą nowe czasy.

Proszę czekać…