filmoznawczyni 🎬

Elizabeth Banks poprowadzi kultowy magiczny autobus 0

Elizabeth Banks wcieli się w Panią Loczek w ekranizacji cyklu książek dla najmłodszych pt. Magiczny autobus, które w latach 90. doczekały się obecnie kultowego już animowanego serialu o charakterze edukacyjnym.

Serial oparty na bestsellerowej serii książek autorstwa Joanny Cole i ilustratora Bruce'a Degena, śledzi przygody nieustraszonej Pani Loczek i jej klasy. Wspólnie wyruszają na wycieczki terenowe żółtym autobusem szkolnym, który pod wpływem magii zmienia się w samolot, okręt podwodny, statek kosmiczny lub deskę surfingową, w zależności od badanej w trakcie lekcji koncepcji naukowej. Potrafi on przemieszczać się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Książki o przygodach Pani Loczek wydawano w latach 1986-2010. Serial Magiczny autobus emitowano w latach 1994-1998, a głosu Pani Loczek podłożyła wówczas Lily Tomlin. Magiczny autobus z udziałem Banks będzie pierwszą ekranizacją książek, która trafi na duży ekran jako produkcja łącząca występ aktorski z animacją.

Projekt będzie efektem współpracy studiów Scholastic Entertainment, Brownstone Productions, Marc Platt Productions oraz Universal Pictures.

Z wielką przyjemnością powołujemy ponownie do życia kultową Panią Loczek, jej zapał do wiedzy oraz przygody, które czekają jej wychowanków. To projekt, który zainspiruje kolejne pokolenie dzieci do odkrywania świata nauki i wspierania oddanych nauczycieli, którzy pomagają uczynić ją bardziej przystępną każdego dnia.

powiedział jeden z producentów

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

JustynaMacugowska

Super! Uwielbiałam tą bajkę 😀

Proszę czekać…