filmoznawczyni 🎬

Nie żyje reżyser filmów animowanych Kelly Asbury 0

Zmarł Kelly Asbury, ceniony reżyser filmów animowanych, który odpowiadał za takie filmy jak Shrek 2 i Gnomeo i Julia. Miał 60 lat. Artysta zmarł w piątek w swoim domu w Encino po długiej walce z rakiem. Był jedną z najbardziej podziwianych i uwielbianych osób w branży.

Paskudy.Uglydolls

Pochodzący z Beaumont w Teksasie, Asbury rozpoczął swoją karierę w Walt Disney Feature Animation w 1983 roku, pod skrzydłami legendarnego wówczas animatora Chucka Jonesa z Warner Bros. W trakcie czterech dekad swojej pracy m.in. jako storyboardzista, animator i grafik, miał swój mniejszy lub większy udział w produkcjach takich jak Toy Story, Mała syrenka, Piękna i bestia, Miasteczko Halloween, Jakubek i brzoskwinia olbrzymka, Książę Egiptu, Uciekające kurczaki, Kraina lodu, czy Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali.

Jego pełnoprawnym reżyserskim debiutem stał się jednak dopiero nominowany do Oscara Mustang z Dzikiej Doliny z 2002 roku, który zrealizował wspólnie z Laną Cook. Był również współreżyserem Shreka 2. Jego ostatnim filmem stały się Paskudy.Uglydolls z 2019 roku.

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…