Sequel Fahrenheit 9/11 0

Michael Moore znów poddaje świat krytyce.

Paramount Vantage i Overture Films sfinansują kolejny film zdobywcy Oskara,Michaela Moore'a – poruszający i prowokacyjny sequel oryginalnego filmu dokumentalnego „Fahrenheit 9/11” z 2004 roku.

!http://gfx1.fdb.pl/lzz6ds(Plakat filmu )!

Paramount Vantage zajmie się międzynarodową dystrybucją we wszystkich mediach, rynek krajowy przypadł Overture Films. Film zostanie w tym tygodniu wypuszczony na międzynarodowy rynek w Cannes. Premiera przewidywana jest na rok 2009.

Przypomnijmy, że tematem dokumentu „Fahrenheit 9/11” były wydarzenia poprzedzające atak na World Trade Center, przebieg wypadków z 11. września oraz wydarzenia, które miały miejsce bezpośrednio po ataku. Głównym zamiarem Moore’a była analiza związanych z 11. września działań podjętych przez George’a W. Busha. Moore nie tylko ostro krytykuje tutaj amerykańskiego prezydenta, lecz także szuka powiązań pomiędzy nim a prominentnymi Irakijczykami, w tym rodziną Osamy bin Ladena. To opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.

Moore stworzył trzy z pięciu najbardziej dochodowych filmów dokumentalnych wszechczasów. Były to: „Fahrenheit 9/11”, nominowany do Nagród Akademii w 2008 roku „Sicko” oraz zdobywca Oskara z 2003 roku w kategorii „najlepszy film dokumentalny” – „Zabawy z bronią”.

Moore napisał również oraz brał udział w programach telewizyjnych TV Nation i The Awful Truth”. Obydwa utwierdziły jego charakterystyczny sposób przedstawiania poważnych dokumentów w humorystyczny i ujmujący sposób. Wszystkie dotychczasowe projekty Moore’a były trzymane w ścisłej tajemnicy przez wszystkich współpracowników.

Reżyser postrzegany jest w środowisku jako najbardziej inspirujący, innowacyjny i zmuszający do myślenia twórca filmowy naszego pokolenia. Wywiera on niekwestionowany wpływ na amerykańską, jak i międzynarodową kulturę i politykę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…