Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dlaczego Christopher Nolan zakazał krzeseł na swoim planie zdjęciowym? 1

Christopher Nolan to filmowiec, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. W trakcie pracy nad swoimi widowiskami reżyser zakazał na planie butelek z wodą, telefonów i krzeseł. Dlaczego?

Anne Hathaway, która miała okazję pracować z Christopherem Nolanem postanowiła wyjaśnić dlaczego uznany filmowiec jest przeciwny krzesłom na swoim planie zdjęciowym. W trakcie rozmowy z Hugh Jackmanem, który również pracował z Nolanem wymieniali się dziwnościami prosto z planu filmowca. Wprowadził on między innymi zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie kręcenie zdjęć. Nie to jednak wydaje się najdziwniejsze.

Chris nie akceptuje również krzeseł. Pracowałam z nim dwa razy. Nie pozwala na krzesła, a jego rozumowanie jest takie, że jeśli masz krzesła, ludzie będą na nich siedzieć, a jeśli siedzą, nie pracują. On tworzy niesamowite filmy pod względem wielości i ambicji oraz technicznej sprawności i emocji. Zawsze dociera do końca zgodnie z harmonogramem i budżetem. Myślę, że te krzesła też mają coś z tym wspólnego.

stwierdza Hathaway

Innym przykład to zakaz butelek z wodą na planie Dunkierki. Barry Keoghan w jednym z wywiadów mówił, że dla Nolana butelki mogą być rozrywką dla pracujących na planie – hałasują i mogą służyć do zabawy niczym zabawka.

Pomimo różnego rodzaju zakazów w mediach nie znajdziemy narzekań aktorów na pracę z Nolanem. Wydaje się, że ludzie akceptują te dziwne obostrzenia, ponieważ rozumieją, jakim perfekcjonistą jest Nolan, który uwielbia mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. A Wy jak uważacie?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

dragoon1984

O kuzwa – dobrze, ze mozna mrugac, bo mógłby spojrzec akurat, gdy ktos ma przymkniete oczy i wywaliłby za spanie xD

Chemas

W takim razie boję się pomyśleć, co by było, gdyby ktoś ziewnął. O losie. Ależ despota z tego Nolana. Cóż, każdy ma swoje dziwactwa. W sumie to niegłupie, powinno się w biurach pozabierać krzesła, bo rozpraszają pracę.

Proszę czekać…