Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wendell Pierce chce podkładać głos postaci Clevelanda Browna z serialu "Głowa rodziny" 0

Kolejni biali aktorzy tracą pracę, rezygnują lub przepraszają, że mieli sposobność grania bohaterów należących do mniejszości etnicznych w serialach animowanych. Obecnie w Hollywood rozpoczęto narrację, z której wynika, że w produkcjach animowanych postacie czarnoskóre powinny być grane przez Afroamerykanów. Między innymi dlatego w obsadzie aktorskiej kultowej Głowy rodziny pojawił się wakat.

Aktor dubbingowy Mike Henry zdecydował się na zrezygnowanie z pracy przy serialu Głowy rodziny, gdzie przez lata użyczał swojego głosu postaci Clevelanda Browna. Mike Henry oświadczył, jak kilku innych jego kolegów z branży, że postacie kolorowe nie powinny być grane przez białych aktorów. Niektórzy uważają to za kuriozum, inni pochwalają.

Prawda jest jednak taka, że teraz twórcy serialu Głowa rodziny muszą znaleźć nowego aktora, który będzie dubbingował Clevelanda Browna. Swoje zainteresowanie wyraził aktor doskonale znany wszystkich fanom genialnego serialu kryminalnego Prawo ulicyWendell Pierce. Na Twitterze napisał, że włącza się do walki o angaż.

W ubiegłym tygodniu podobne decyzje, co Mike Henry podjęły aktorki Jenny Slate oraz Kristen Bell grające w serialach Central Park i Big Mouth. Producenci Simpsonów także zapowiedzieli, że biali aktorzy nie będą grali postaci o innym kolorze skóry. Alison Brie stwierdziła natomiast, że żałuje iż miała okazję użyczać głosu postaci wietnamskiego pochodzenia w serialu BoJack Horseman.

Co myślicie o tej sytuacji?

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

als

cóż się spodziewać po świecie, gdzie najbardziej rasistowską grą są szachy.

Proszę czekać…