Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Koronawirus znowu daje o sobie znać w USA - premiery hitów nadal będą przesuwane? 0

Niestety Stany Zjednoczone nie mogą poradzić sobie z pandemią koronawirusa. W ostatnich dniach liczba zarażonych stale rośnie, dlatego też wytwórnie filmowe wciąż rozważają przesuwanie swoich najgłośniejszych tytułów na późniejsze terminy.

Wiele wskazuje na to, że otwarcie kinowego sezonu w Stanach Zjednoczonych nastąpi dopiero po wakacjach. Ostatnie dni są dla Amerykanów rekordowe, jeśli chodzi o nowe zarażenia koronawirusem. Wczoraj padł nowy rekord – 46 tysięcy zakażeń w ciągu jednego dnia. A według specjalistów może być jeszcze gorzej.

Amerykański ekspert od chorób zakaźnych, doktor Anthony Fauci powiedział:

Mamy obecnie ponad 40 tysięcy nowych zachorowań, dziennie. Nie zdziwi mnie to, jeśli niebawem liczba zwiększy się do 100 tysięcy nowych zachorowań. Nie jestem zadowolony z tego co się dzieje, ponieważ podążamy w złym kierunku patrząc na statystyki. Naprawdę musimy coś z tym zrobić i musi to się stać szybko.

Oczywiście wzrost zachorowań sprawia, że wielkie wytwórnie filmowe na czele z Waltem Disneyem oraz Warner Bros. Pictures rozważają ponowne przesunięcie swoich potencjalnych hitów. Po 4 lipca hollywoodzkie firmy mają dokonać kolejnej oceny i podjąć decyzję o ewentualnym przesunięciu następujących tytułów o dwa tygodnie: Nieobliczalny (Solstice Studios) The Broken Hearts Gallery (TriStar), Tenet (Warner Bros. Pictures) oraz Mulan (Walt Disney). Bardzo możliwe, że sierpniowy kalendarz zostanie całkowicie przesunięty na wrzesień.

Poza tym mówi się, że Warner Bros. Pictures zrezygnuje z tegorocznej premiery horroru Obecność 3: Na rozkaz diabła i przesunie film na 2021 rok.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…