Książę Kaspian zarabia miliony 0

Film Opowieści z Narnii: Książę Kaspian został nowym liderem amerykańskiego box office.

Obraz stanowiący ekranizację drugiego tomu sagi C.S. Lewisa koncentruje się na losach księcia Kaspiana, który musi walczyć o odzyskanie należnego mu tronu z rąk złego wuja Miraza i jego żony Pretensjonuty. Pomoże mu w tym pojawiające się po raz kolejny w magicznym świecie Narnii rodzeństwo Pevensie. W rolach głównych wystąpili Ben Barnes, William Moseley i Georgie Henley. Debiutujący w zestawieniu film zarobił przez pierwszy weekend ponad 56 milionów dolarów.

Drugą, a zarazem ostatnią nowością notowania jest komediodramat The Visitor w reżyserii Thomasa McCarthy’ego. Głównym bohaterem jest wiodący dość nudne życie profesor ekonomii. Pewnego dnia na jego drodze staje para nielegalnych imigrantów. Rodzi się przyjaźń, a życie nauczyciela całkowicie się zmienia. W obrazie zagrali m.in. Richard Jenkins, Danai Jekesai Gurira, Haaz Sleiman oraz Maggie Moore. Film The Visitor zarobił przez pierwszy weekend w kinach 687 tysięcy dolarów i zajął dziesiąte miejsce zestawienia.

Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian 2008Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

fizban

moze i sa miliony ale porownojac do Iron Mana… 56 pierwszy weekend. iron ma juz w trzecim ponad 30 :] chociaz i tak musze ogladnac :)

Proszę czekać…