Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Królik Bugs obchodzi dziś swoje osiemdziesiąte urodziny! 1

Jest ikoną popkultury, otrzymał Oscara i od lat niezmiennie bawi pokolenia. Dokładnie 80 lat temu Królik Bugs debiutował na ekranie. W tym czasie wiele osiągnął, stając się międzynarodową gwiazdą i ulubionym bohaterem dzieci na całym świecie!

Co jest, doktorku? – pyta Królik Bugs w pierwszej produkcji z jego udziałem, która została wyemitowana 27 lipca 1940. Jego pojawienie się w Gonić króliczka było prawdziwą rewolucją, a ten sprytny futrzak poprzez swoje nieoczywiste żarty i słowne zaczepki zmienił wzorce kreskówkowych postaci. Jako ikona popkultury jest ponadczasowy i uwielbiany przez pokolenia, dzięki czemu stał się bohaterem wielu filmów, gier, seriali i komiksów.

Uwielbiający marchewkę i wesołe przygody Bugs pochodzi ze wschodniej części Nowego Jorku i mówi charakterystycznym akcentem z Brooklynu. Dostąpił wielu zaszczytów – w roku 1997 został pierwszą postacią z kreskówki, która została umieszczona na znaczku pocztowym w Stanach Zjednoczonych. Ma również swoją własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Oficjalnym głosem rezolutnego królika przez prawie 50 lat był Mel Blanc. Jego dzieło kontynuowała bardzo mała grupa aktorów, w tym: Jeff Bergman, Billy West, Joe Alaskey. Obecnie jest to Eric Bauza.

Nowe Zwariowane Melodie i malutcy bohaterowie

Przygody Królika Bugsa i jego przyjaciół można oglądać w produkcji: Nowe Zwariowane Melodie na antenie Boomeranga. Serial przedstawia nowe losy zabawnych postaci: Bugsa, Daffy’ego, Tweety’ego, Sylwestra, Loli i Taza. Gratką dla fanów jest serial Zwariowane melodie: Maluchy w pieluchach, który opowiada o tej samej grupie kumpli. Jednak akcja kreskówki rozgrywa się w czasie, gdy ich bohaterowie byli małymi i uroczymi berbeciami!

Emisja odcinków Nowe Zwariowane Melodie i Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach od września na antenie Boomeranga.

Źrodło: Biuro Prasowe WarnerMedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Chemas

Niech no tylko ujawni się tutaj ktoś, kto w życiu nie oglądał, ba nie wie nawet o co chodzi, to złoże mu serdeczne kondolencje z tego powodu ;)

Proszę czekać…