Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Stanley Tucci w nowym serialu od Alejandro Amenábara 0

Nominowany do Oscara za film Nostalgia anioła Stanley Tucci zagra jedną z głównych ról w limitowanym hiszpańskim serialu La Fortuna, za który odpowie Alejandro Amenábar, dla którego będzie to reżyserki debiut jeśli chodzi o serialową produkcję.

fot. materiały prasowe

Amenábar to scenarzysta, reżyser i kompozytor, który odpowiada m.in. za film Inni z Nicole Kidman, biograficzny dramat W stronę morza czy zeszłoroczny dramat historyczny Póki trwa wojna.

Serial La Fortuna powstaje we współpracy z AMC Studios, Movistar + i MOD Pictures. W obsadzie oprócz wspomnianego wyżej Tucci’ego znajdują się także hiszpańscy aktorzy Álvaro Mel i Ana Polvorosa oraz Clarke Peters, T'Nia Miller, Karra Elejadle, Manolo Solo, Blanca Portillo i Pedro Casablanc.

Główny bohater to Alex Ventura, młody dyplomata, który przypadkowo zostaje przywódcą misji mającej na celu odzyskanie skradzionego przez poszukiwacza przygód Franka Wilda skarbu z zatopionego statku. Wraz z urzędniczką Lucią i prawnikiem Jonasem Pierce Alex wyrusza na przygodę życia, podczas której odkryje prawdziwe znaczenie miłości, przyjaźni i oddania swoim przekonaniom.

Fabuła serialu inspirowana jest popularną hiszpańską powieścią graficzną El Tesoro del Cisne Negro autorstwa Guillermo Corral i Paco Roca. Zdjęcia do niego rozpocząć mają się jeszcze w tym tygodniu.

La Fortuna składać się ma z sześciu odcinków i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zadebiutuje w 2021 roku.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…