Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix ma nadzieję stworzyć własną serię w stylu "Gwiezdnych wojen" czy "Harry'ego Pottera" 0

Platforma Netflix dzięki wielkim zasobom finansowym potrafi przyciągnąć do siebie głośne hollywoodzkie nazwiska, które tworzą produkcje odnoszące sukcesy artystyczne. Teraz włodarze firmy chcieliby stworzyć własną serię familijną, która odniesie sukces komercyjny w stylu filmów o Harrym Potterze czy cyklu "Jumanji".

W ostatnich miesiącach Netflix może pochwalić się wielkimi sukcesami takimi, jak Irlandczyk, Tyler Rake: Ocalenie czy The Old Guard. Z platformą pracują największe hollywoodzkie nazwiska, od Martina Scorsese, po Davida Finchera i Alfonso Cuarona. A to nie koniec rozwoju Netfliksa.

Tendo Nagenda, wiceprezes Netfliksa do spraw filmów oryginalnych wyjawił, że obecnie szukają jakiejś serii przyjaznej rodzinie.

Spoglądamy w stronę filmów przygodowych PG, przeznaczonych dla dużej widowni. Chcemy się w to zaangażować. Coś na wzór pierwszych "Gwiezdnych Wojen" lub dwóch pierwszych części Harry’ego Pottera. Filmów akcji dla rodziny, fantasy, widowisk, które myślimy, że są wielkie i mogą zagrać. Historii w stylu "Jumanji". To jest nasza kolejna granica.

stwierdził Nagenda

Zapytany o to, czy dzięki temu Netflix będzie jeszcze bardziej konkurencyjny dla hollywoodzkich wytwórni odparł:

Patrzymy w stronę, w którą studia nie chcą patrzeć. Nowe pomysły. Chcemy zachęcić wielkie talenty do myślenia w ten sposób. George Lucas stworzył "Gwiezdne Wojny" nie opierając się na książkach. Jeśli masz taką wyobraźnię jak Wachowscy przy "Matriksie", to czujemy, że jesteśmy odpowiednim miejscem, w którym można zaryzykować z tego typu innowacyjnym pomysłem.

Jak widać platforma Netflix ma wielkie ambicje. Stworzenie dochodowej franczyzy, do tego bazującej na oryginalnym pomyśle, nie jest jednak łatwe. Nie mniej jednak należy tego typu pomysły wspierać i fajnie, że ktoś chce wyłożyć na to pieniądze.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Adamus0101

Mało to maja książek dla dzieci lub nastolatków? Brać i ekranizować. Tylko jeśli chcą sukcesu to musieliby zaprzestać wciskania do ekranizacji swoich ideologicznych bzdur a to u netflixa nie przejdzie.

@Adamus0101 Poprawka, w USA u nikogo to nie przejdzie.

Kiedyś ludzie chcieli stworzyć coś co się podoba, a przy okazji zarobić. Dzisiaj chcą już tylko zarobić.

Proszę czekać…