Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Kapitan Marvel 2" - film wyreżyseruje twórczyni nowego "Candymana" 0

Marvel Studios znalazł odpowiednią osobę do wyreżyserowania kontynuacji kasowego hitu z 2019 roku Kapitan Marvel. Za kamerą widowiska stanie reżyserka nowej odsłony kultowego Candymana.

Nia DaCosta wyreżyseruje film Captain Marvel 2. Marvel Studios zdecydował się dać szansę twórczyni rebootu Candymana wyprodukowanego przez Jordana Peele. Według raportów przedstawiciele Marvela spotkali się z wieloma filmowcami, jednak to właśnie DaCosta była od jakiegoś czasu ich faworytką. Reżyserka będzie pracowała na scenariuszu autorstwa Megan McDonnell.

Wraz z angażem DaCosty Marvel Studios znalazło reżysera dla każdego potwierdzonego filmu kolejnej fazy MCU – będzie to trzeba kobieta pracująca na tym stanowisku dla Marvela, a także druga czarnoskóra osoba po Ryanie Cooglerze. Na pewno ciekawostką jest fakt, że włodarze studia zdecydowali się na angaż tej reżyserki przed premierą jej nowego horroru. Oczywiście, gdyby nie pandemia koronawirusa mielibyśmy już premierę Candymana za sobą – aktualna data przypada na październik.

Jeśli chodzi o superprodukcję Captain Marvel 2 to na razie nie wiadomo za wiele. Akcja filmu ma być umiejscowiona współcześnie, a więc po wydarzeniach znanych z Avengers: Koniec gry i Spider-Man: Daleko od domu.

Captain Marvel 2 trafi do kin 8 lipca 2022 roku.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…