Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Diuna" - pierwszy zwiastun filmu Denisa Villeneuve'a 2

Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures zaprezentowało pierwszy oficjalny zwiastun wyczekiwanej adaptacji powieści "Diuna". Za kamerą widowiska stanął człowiek odpowiedzialny za ostatniego Blade Runnera.

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

W filmie występują nominowany do Oscara Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, nominowany do Oscara Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, jak również nominowana do Oscara Charlotte Rampling, Jason Momoa, Chang Chen i laureat Oscara Javier Bardem.

Nagrodzony Oscarem i wielokrotnie nominowany do tej nagrody kompozytor Hans Zimmer jest autorem ścieżki dźwiękowej, zaś kanadyjski reżyser po raz pierwszy współpracował z nagrodzonym Oscarem autorem zdjęć Greigem Fraserem.

Diuna trafi do kin 18 grudnia 2020 roku.

Źrodło: Warner Bros. Pictures

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Bercik022

Śliczne to jest, takie Nolanowskie trochę ale kurde czuję, że będzie jak w przypadku Blade Runner 2049, Wielki film, cudowne przeżycie ale finansowy dół ;/

tegesno Bercik022

@Bercik022 jestem tego samego zdania, ten film będzie powolny, długi i z pięknymi obrazami. Nie mogę się doczekać i w dupie mam finansowy dół … za kilka lat ludzie docenią!

Bercik022 tegesno

@tegesno no tez miał bym to troche gdzieś gdyby nie była to pierwsza część z dwóch a jak ta część nie zarobi to jakoś tak słabo wyjdzie :p jak Władca Pierścieni bez Powrotu Króla

@Bercik022 Na szczęście nie jest to pierwsza część z dwóch. Uffff
Skąd Ty takie informacje bierzesz???

@Bercik022 Przynaję, nie wiedziałem o tym. Poszukałem informacji na ten temat. Twoje też poczytałem. Wiesz co jeszcze nie boli? Czytanie ze zrozumieniem. Boisz się, czy pierwsza część zarobi – i uzależniasz powstanie drugiej od jej wyniku finansowego. Dziwne to bardzo, bo z informacji (nawet twoich) wynika, że Denis umówił się z Warnerem na dwa filmy – i tylko dlatego się tego projektu podjął, to był jego warunek. Warner się zgodził i zobowiązał się do realizacji dwóch filmów w jego reżyserii. Więc co ma do rzeczy to ile i czy pierwsza część zarobi? Ty to jednak zabawny jesteś :-)

@PolepioneKadry tak i naprwno wytwornia da ci zielone światło kiedy film będzie finansowa klapą kuźwa człowieku myśl, poczytaj jak działa ta branża, oglądnij kilka podcastów osób które się na tym znają i dopiero się wypowiadaj bo wychodzisz tylko na buca.
Ps. Naucz sie angielskiego, nigdzie tam nie ma o tym by studio dało od razu zielone światło na produkcję dwoch części, w HR masz nawet informację, czy film nie spotka to co Johna Cartera oraz to, że czują lekki strach bo filmy mają być kręcone osobno a nie jak w przypadku Władcy Pierścienia od razu całość co daje do wywnioskowania, że jeżeli film będzie klapą to nie będzie drugiej części. Dużo filmów spotkał podobny los.

@Bercik022 W HR to wypowiedzi jakiś pismaków, których zadaniem jest siać idiotyczne przypuszczenia i ściągać uwagę takich durnych pelikanów jak ty. Z jednej strony masz oczywiste wypowiedzi Denisa o tym, jak się ugadał z Warnerem a z drugiej wypowiedzi nie wiadomo kogo. I ty oczywiście bierzesz te wypowiedzi nie wiadomo kogo i je tutaj przytaczasz jako potwierdzenie swojego założenia. Nie wiem czy to bardziej żałosne czy smutne.

@PolepioneKadry wiesz co idź sprawdź czy cie na filmwebie nie ma i poczytaj kilka książek o relacjach z ludźmi może. Następnym razem takiego buca z siebie robić może nie będziesz. Szkoda mi twoich znajomych

I tutaj propsy dla ciebie. Nie napisałeś nic oderwanego od mojej wypowiedzi i od zarzutu, że powołujesz się na wypowiedzi jakiś dziennikarzyn (bo to by oznaczało, że w tym temacie nie masz nic na swoją obronę). Zamiast tego idealnie mnie wypunktowałeś w temacie, a do tego dorzuciłeś kilka linków potwierdzających, że nie mam racji. Wow, chciałbym kiedyś tak umieć odpowiadać ludziom jak ty. Wiesz… żeby nie uciekać się do kompletnie przegranych stwierdzeń typu "szkoda mi twoich znajomych"

@Bercik022 Tak jak w poście pod inną dyskusją. Uwielbiam cię stary. Dostarczasz mi tyle radości i śmiechu, że trudno mieć do ciebie inny stosunek. Buziaczki mój ty pelikaniku idącym po sznureczku. Genialne riposty i tyle treści w nich zawarte. Czapki z głów przed twym wszechśmiesznym jestestwem

Proszę czekać…