Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Disney tworzy nową krótkometrażową serię o przygodach Myszki Miki 0

Myszka Miki to najsłynniejsza postać stworzona przez Walta Disneya. Ma już 92 lata i jej przygody podziwiać mogliśmy w mnóstwach filmów i seriali. Teraz do tej obfitej listy dołączy kolejna produkcja. Disney ogłosił bowiem, iż złożył zamówienie na nową animowaną serię.

Produkcja ta nosi tytuł The Wonderful World of Mickey Mouse i składać się ma z 20 krótkometrażowych, trwających zaledwie siedem minut odcinków. Ujrzymy jak tytułowy bohater wraz ze swoją dziewczyną Minnie i najlepszymi przyjaciółmi – Kaczorem Donaldem, Daisy, Goofy i Pluto wyrusza na jedne z największych w swoim dotychczasowym życiu przygody. Czeka na niego dziki i szalony świat, a na nas mnóstwo dobrej zabawy.

Animacja zawierać ma historie inspirowane różnymi światami, jakie istnieją w parkach rozrywki Disneya. Gościnnie w serialu pojawią się także inne klasyczne postacie ze studia Myszki Miki.

Za reżyserię odpowiada zdobywca nagrody Emmy – Paul Rudish. Oprócz tego pełni on także funkcję producenta wykonawczego. Muzykę skomponuje Christopher Willis. Produkcja stworzona zostanie w stylu tym przypominającym kreskówki z lat 20 ubiegłego wieku.

Disney debiut nowej serii zaplanował na 18 listopada 2020 roku – jest to data nieprzypadkowa, bowiem w tym dniu Myszka Miki obchodzi swoje urodziny. W tym roku światło dzienne ujrzy 10 odcinków serii, a dziesięć kolejnych zadebiutuje latem 2021 roku. Premiera oczywiście na Disney+.

Źrodło: slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…