Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Candyman'' wbrew oczekiwaniom nie trafi najpierw na VOD 0

Po kolejnej zmianie daty premiery filmu o mordercy z hakiem Candymanie można było mieć cień nadziei, iż twórcy zdecydują się jednak wydać tą produkcję poza kinem, a mianowicie na platformach VOD. Tak się jednak nie stanie. Powód takiej decyzji podała sama reżyserka widowiska Nia DaCosta.

fot. materiały prasowe

W ubiegły weekend podano informację, iż Warner Bros. zdecydował się przenieść październikową premierę Candymana na przyszły rok, nie podając nawet przybliżonej daty premiery. Spowodowało to, iż wielu miało nadzieję, na to iż produkcja pojawi się na VOD zamiast w kinach. Plotki te zdementowano.

DaCosta wyjaśniła dlaczego Candyman nie pojawi się jak niektóre produkcję od razu na VOD tylko trzyma się swojego kinowego debiutu.

Nakręciliśmy Candymana, aby można było zobaczyć go w kinach. Nie tylko ze względu na poziom widowiska, ale dlatego, iż film opowiada o tym jak społeczność i historia kształtują się wzajemnie i oddziałują na siebie. W dużej mierze chodzi o zbiorowe przeżywanie traumy, radości oraz cierpienia. Chcieliśmy, aby horror i człowieczeństwo Candymana było doświadczane w zbiorowej społeczności, więc przesuwamy Candymana na następny rok, aby każdy mógł zobaczyć film w kinach i wziąć udział w tym doświadczeniu.

powiedziała Nia DaCosta

Uważacie, że to dobre posunięcie czy chcielibyście jednak, aby Candyman zadebiutował od razu na VOD?

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…