Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Film oparty na prawdziwej historii współczesnego bohatera! "Tylko sprawiedliwość" na DVD i Blu-Ray 0

Tylko sprawiedliwość to oparty na prawdziwych wydarzeniach inspirujący dramat, który przenosi na ekrany jedną z najważniejszych historii naszych czasów. Scenariusz został stworzony na podstawie bestsellerowego pamiętnika młodego absolwenta Harvardu, Bryana Stevensona. Opublikowane w 2014 roku wspomnienia znajdowały się przez ponad 180 tygodni na liście bestsellerów New York Times, zostały również uznane za jedną z najlepszych książek roku przez wiele czołowych magazynów, w tym TIME. Doskonale przyjęta przez krytyków produkcja zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 14 października.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Harvardzie, świetnie zapowiadający się młody adwokat Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), rezygnuje z lukratywnych zleceń i zamiast zarabiać wielkie pieniądze i robić karierę, podejmuje się nierównej walki o sprawiedliwość broniąc najbiedniejszych. W tym celu udaje się do Alabamy, aby reprezentować niesłusznie
skazanych więźniów i ubiegać się o prawa osób, którym nie zapewniono odpowiedniej obrony w sądzie. Wspiera go w tym lokalna adwokat Eva Ansley (Brie Larson). Jedną z jego pierwszych i budzących najwięcej emocji spraw jest proces Waltera McMilliana (Jamie Foxx), który w 1987 roku został skazany na śmierć za morderstwo 18-letniej dziewczyny. Pomimo dowodów świadczących o jego niewinności oraz faktu, że główne zeznania pochodziły od przestępcy, mieszkańcy są przekonani o winie Waltera. Kolejne lata Bryan spędza uwikłany w labiryncie prawnych i politycznych gierek, a także jawnego i bezwstydnego rasizmu. Bryan musi stawić czoła przeciwnościom losu i systemowi, który zdążył uznać Waltera i jemu podobnych za winnych zanim jeszcze odbyła się rozprawa.

Film wyreżyserował wielokrotnie nagradzany Destin Daniel Cretton na podstawie scenariusza, którego jest współautorem, opartego na bestsellerowych wspomnieniach Bryana Stevensona. W obsadzie filmu znalazły się takie nazwiska jak Michael B. Jordan, znany widzom z Creed i Czarnej Pantery, zdobywcy OSCARA Jamie Foxx oraz Brie Larson.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY

  • Jak powstawał film
  • Organizacja Equal Justice Initiative
  • Ta chwila na to zasługuje
  • Sceny niewykorzystane

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD

  • Jak powstawał film

Źrodło: Galapagos

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…