Alexander Courage nie żyje 0

Odszedł twórca tematu muzycznego Star Treka i jedna z legend muzyki filmowej

Alexander Courage, człowiek, który przez wiele lat tworzył muzykę do kina i telewizji. Przez historię zostanie zapamiętany, jako twórca klasycznego tematu Star Treka, którego stworzył do serialu w 1965 roku. Wielu ludzi zna tę melodię, chociaż nigdy żadnego serialu, czy filmu nie oglądali.

Alexander CourageAlexander Courage

Courage stworzył muzykę do takich filmów jak, Gwiazda Szczęścia Billy Kida, The Pleasure Seekers czy Superman 4, a także komponował do wielu seriali telewizyjnych jak, Voyage to the Bottom of the Sea, Zagubieni w Kosmosie, Land of the Giants, The Waltons i oczywiście Star Trek.

Poza byciem kompozytorem, był także uznanym orkiestratorem takich twórców jak, Jerome Moross, Johnny Green, Alex North, John Williams i przede wszystkim Jerry Goldsmith. Z Goldsmithem pracował przy jego klasykach w latach 80 i 90. Wtedy spod ręki maestro wyszły scory między innymi do takich filmów jak, Star Trek: The Motion Picture, Baby: Secret of the Lost Legend, Legenda, Nagi instynkt, Rudy, Rycerz króla Artura, Tajemnice Los Angeles, Air Force One. Można by długo wymieniać scory, które wyszły przy współpracy tych dwóch legend.

Pewne jest, że Courage zapisał się złotymi zgłoskami w kartach historii muzyki filmowej. Jego temat Star Treka można z czystym sumieniem postawić obok tak pamiętnych, jak tematy z Psychozy czy Szczęk.

Zmarł 15 maja tego roku, miał 89 lat.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…