Powstanie Gliniarz z Beverly Hills 4 0

Paramout ogłosił, że rozpoczynają prace nad sequelem.

Na fali popularności sequeli starych hitów (Szklana Pułapka 4, Rambo, czy ostatnio Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki) spróbują też odświeżyć serię o Axelu Foley. Oczywiście główną rolę zagra nie kto inny, jak Eddie Murphy. Bez niego nie byłoby kompletnie sensu tworzenia Gliniarza z Beverly Hills 4.

Kadr z filmu Gliniarz z Beverly Hills 3Kadr z filmu Gliniarz z Beverly Hills 3

Brett Ratner prowadzi negocjacje, by wyreżyserować obraz. Ma doświadczenie w tego typu filmach, więc producenci sądzą, że może sobie poradzić.

Produkować będzie Lorenzo di Bonaventura. Jerry Bruckheimer, który produkował trylogie Gliniarza z Beverly Hills razem ze swoim zmarłym współpracownikiem, Donem Simpsonem, nie będzie brał aktywnego udziału w tworzeniu filmu.

Sam Murphy chciał sequela filmu, który ugruntował jego pozycji gwiazdy przynoszącej duże zyski. Zgodzili się stworzyć z nim nowy film po tym, jak niedawno skończył kręci Nowhereland w reżyserii Karey Kirkpatrick, który ma mieć premierę w czerwcu 2009 roku. Ten film także jest produkowany przez Di Bonaventurę, który pracuje nad filmami lata 2009, jak G.I. Joe i Transformers 2.

Studio rozważyło wielu reżyserów, zanim wybrali Ratnera. Scenarzysta zostanie ogłoszony niebawem.

Gliniarz z Beverly Hills miał premierę w 1984 roku i zarobił na całym świecie 316 milionów dolarów. Dwójka o budżecie 20 milionów dolarów miała premierę w 1987 roku i zarobiła bardzo dobre 276 milionów. Natomiast trójka, chociaż poradziła sobie słabiej, to w 1994 roku zarobiła na całym świecie 119 milionów, mając budżet 50.

Obecnie Murphy gra w A Thousand Words Briana Robbinsa, a Ratner zajmuje się biografią Hugh Hefnera Playboy.

Zdjęcia chcą rozpocząć w 2009 roku, a premierę planują na 2010.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…