Disney tworzy Kingdom Comics 0

W studiach Disneya czuć świeży powiew i zapach druku.

Walt Disney Studios podpisało wieloletni kontrakt z Ahmetem Zappą, Harrisem Katlemanem i Christianem Beranekiem na zarządzanie Kingdom Comics – nowym przedsięwzięciem studia. Kingdom Comics ma zajmować się tworzeniem nowych powieści graficznych lub powieści nawiązujących do wieloletniej tradycji Disneya i inspirowanych jego wielką skarbnicą filmów i postaci, tak by mogły być one zaadoptowane na nowe projekty filmowe studia, jak również odświeżaniem i odmładzaniem wcześniejszych bajek i ich bohaterów oraz kreowaniem zupełnie nowych postaci i wydawaniem ich w formie powieści graficznych.

Myszka Miki i pies PlutoMyszka Miki i pies Pluto

Kingdom Comics przedstawi wkrótce listę najlepszych grafików i pisarzy, tworzących powieści graficzne tego gatunku, którzy będą współpracowali przy najbliższych projektach. Pierwszym ich wydawcą będzie Disney Publishing Worldwide.

Możemy się zatem spodziewać, że z ekranu i kartek książek znów pomachają do nas Disney’owskie, emerytowane, lub nie, postaci. Miejmy tylko nadzieję, że Disney nie uraczy nas „Alladynem VI” czy „101 Dalmatyńczyków – Pokolenia”.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…