Spadaj! 0

Emily the Strange doczeka się ekranizacji.

Kontrkulturalna, komiksowa Emily the Strange doczeka się wersji kinowej. Mike Richardson z Dark Horse Entertainment postanowił stworzyć pełnometrażowy film o przygodach tej gotyckiej postaci i jej czterech tajemniczych kotach.

Emily the Strange z kotamiEmily the Strange z kotami

Emily została stworzona przez Skate’a Roba Regera na początku lat 90. Najpierw pojawiła się na darmowej naklejce, rozprowadzanej na koncertach, w sklepach z płytami i sklepach dla skate’ów w celu promowania linii ubraniowej – Cosmic Debris, stworzonej przez Regera i kierowcę wyścigowego Matta Reeda.

Pierwszy komiks Emily the Strange #1: Chairman of the Bored” został wydany w 2005 roku przez Dark Horse.

Emily jest drobną, strasznie bladą trzynastolatką. Ubiera się w czarną, krótką sukienkę z czarnymi rajstopami oraz wielkie białe buty i często powtarza ulubiony zwrot „Spadaj” („Get lost”). Zawsze otacza ją grupka przyjaciół – 4 czarne koty: Mystery, Miles, Sabbath, Nee-Chee.

Richardson („Hellboy”, „30 dni nocy”) wraz z Regerem poszukują reżysera, który będzie czuć tę postać. Nie wiadomo jeszcze kto zajmie się produkcją, chociaż faworytem jest Universal. Nie wiadomo również czy film będzie animacją, filmem aktorskim, czy kombinacją obydwu.

W filmie ma pojawić się 13 nowych postaci o dziwnych imionach, jak Earwig, Umlaut, McFreeley czy Officer Summers. Historia, która powstanie, stworzy szablon powieści dla młodzieży, która zostanie wydana w przyszłym roku przez HarperCollins.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…