Recenzja Speed Racera! 0

Jedna z pierwszych polskich recenzji Speed Racera już na fdb.pl! Plus informacje z pressbooków.

Naszą recenzję znajdziesz tutaj.

Speed Racer 2008Speed Racer 2008

Poniżej kilka informacji o produkcji z pressbooków!

Twórcy trylogii “Matrix (scenariusz / reżyseria / produkcja), dzięki unikalnemu podejściu do filmowej materii, łączącemu wielopoziomową narrację z przełomowymi efektami specjalnymi, przyczynili się do określenia na nowo gatunku filmu akcji.

Dla braci Wachowskich przeniesienie na wielki ekran pierwotnej wersji Speed Racera – klasycznego serialu animowanego – stało się okazją do stworzenia nowej wizji opowieści lubianej przez pokolenia, a zarazem nakręcenia filmu dla szerszej, rodzinnej widowni.

“W trylogii Matrix Larry i Andy stworzyli styl wizualny zmieniający perspektywy i świadomość widzów. Zobaczyliśmy tam rzeczy, które według naszych dotychczasowych doświadczeń nigdy nie powinny wydarzyć się na filmie – mówi producent Joel Silver – “Wraz ze Speed Racerem bracia Wachowscy znowu pragną odmienić postrzeganie filmowej rzeczywistości. Mieli pomysł na styl dostosowany do potrzeb opowieści o samochodach dokonujących powietrznych rajdów nad najbardziej spektakularnymi i wymagającymi torami wyścigowymi – niesamowite sekwencje akcji, jakich nikt nie oglądał dotychczas. To całkowicie nowa koncepcja połączenia CGI z dynamiczną akcją. Bracia po prostu kochają przełamywać kanony i przekraczać granice stylów.

Producent Grant Hill dodaje: “Dla nich Speed Racer był nie tylko najbardziej ulubionym filmem animowanym dzieciństwa; jednym z elementów, które szczególnie zachęcały braci Wachowskich do dokonania nowej adaptacji, były wartości rodzinne, wyraźnie promowane przez twórców oryginalnego serialu. Larry i Andy bardzo chcieli nakręcić film rodzinny, który z przyjemnością obejrzeliby ich bratankowie i bratanice.

Pracując nad scenariuszem starali się specjalnie, aby był to prawdziwy film rodzinny i choć zachowali ducha oryginału, który obraca się wokół Speeda oraz jego przyjaciół i krewnych, stworzyli zupełnie nową opowieść o przygodzie. – kontynuuje Silver – Speed Racer to film dla wszystkich. Film o wspaniałych bohaterach, pełen porywających obrazów szybkiej akcji i oczywiście kapitalnych efektów wizualnych.

Osią filmu jest historia Speeda Racera, który pragnie zostać najlepszym kierowcą Światowej Ligi Wyścigowej – World Racing League (WRL). Dla Speeda liczą się w życiu dwie rzeczy: wyścigi samochodowe i jego rodzina. W filmie Speed i jego krewni tworzą jeden z ostatnich niezależnych zespołów rajdowych toczących coraz trudniejszą bitwę z drapieżną konkurencją w postaci kierowców wspieranych przez mega-sponsorów. A gra idzie o stawki tak wysokie, że wynik jednego wielkiego wyścigu może przesądzić o losie kierowcy, a nawet całej firmy.

Dla sekwencji na torze bracia Wachowscy – mocą swojej niewyczerpanej wyobraźni – stworzyli styl wyścigów wykraczający poza wszystko, co kiedykolwiek oglądano. W “Speed Racerze samochody wyścigowe stanowią doskonałe, harmonijne połączenie funkcji oraz formy i zdolne są do kaskaderskich wyczynów, drwiących z grawitacji, a także niewiarygodnych rajdów z prędkością przekraczającą 400 mil na godzinę. Te mocno podrasowane arcydzieła sztuki motoryzacyjnej wprost prześcigają się w dzikości, a przy tym każdy samochód odzwierciedla osobowość swojego kierowcy.

W wibrującym, cukierkowo barwnym świecie Speed Racera koegzystuje wiele epok i stylów, przenikając się nawzajem i tworząc pierwszoplanowy sport wyścigowy. W estetyce tego filmu widać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – mówi Joel Silver. Ludzie szaleją za samochodami, a Larry’emu i Andy’emu udało się stworzyć fantastyczne projekty pojazdów. Widywaliśmy już nieraz nieziemskie wizje samochodów w magazynach i na filmach, jednak obraz braci Wachowskich zabiera nas na zupełnie nowy poziom tej dziedziny. Te samochody są zdolne do wszystkiego i dzięki nim wyścigi stają się ekscytujące bardziej niż wszystko, co tylko zdołalibyśmy sobie wyobrazić.

Speed Racer 2008Speed Racer 2008 Speed Racer 2008Speed Racer 2008 Speed Racer 2008Speed Racer 2008

Grzmiący Mach 5 Speed Racera jest być może najlepiej rozpoznawalnym ze wszystkich samochodów światowej kinematografii. Jego agresywna sylwetka, podkreślona lśniącym, białym lakierem i wielka, czerwona, widoczna na masce litera M na zawsze pozostaną w pamięci fanów Speed Racera na całym świecie. Chociaż zaktualizowany projekt Macha 5 mógł rozwinąć się doprawdy w bardzo różnych kierunkach ostatecznie powróciliśmy do tej nieco retro wersji oryginalnej, o bardzo opływowych liniach – mówi projektant produkcji, Owen Paterson.

Mach 5Mach 5

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…