Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Książe w Nowym Jorku 2" nie trafi do kin - zamiast tego premiera na Amazon Prime Video 0

Amazon i Paramount Pictures są na ostatniej prostej, aby dojść do porozumienia w sprawie przejęcia przez firmę posiadającą własną platformę streamingową praw do filmu Książe w Nowym Jorku 2. Mówi się, że cała transakcja będzie kosztowała 125 mln dolarów.

W Stanach Zjednoczonych cały czas sytuacja z kinami jest niejasna, dlatego też hollywoodzkie wytwórnie robią co mogą, aby nie być aż nadto stratnymi. Paramount Pictures miał w okresie świątecznym wypuścić do kin kontynuację klasycznej komedii z Eddiem Murphym – Książe w Nowym Jorku 2. Tak się jednak nie stanie. Zamiast tego sequel zadebiutuje w ofercie serwisu streamingowego Amazona – Prime Video.

Według źródeł, obie strony doszły już do porozumienia i cała transakcja zamknie się w kwocie 125 mln dolarów. Skąd tak wysoka cena za pojedynczy film? Oprócz praw do tytułu, Amazon będzie miał także marketingowe powiązania z siecią restauracji McDonald’s oraz marką whisky Crown Royal. Na razie nie jest jasna data premiery filmu, ale spekuluje się, że Książe w Nowym Jorku 2 może zadebiutować w ofercie serwisu 18 grudnia.

W sequelu Akeem zostaje królem fikcyjnego kraju Zamunda. W pewnym momencie dowiaduje się, że w Ameryce mieszka jego syn, o którym nie miał pojęcia. Władca musi wrócić do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się ze spadkobiercą tronu i spełnić życzenie swojego umierającego ojca, który chce poznać wnuka.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Chemas

Żeby się nie skończyło tak, że koronawirus doprowadzi do upadku kin i tradycyjnej formy filmu. Swoją drogą, jest bardzo ciekaw tego sequela.

Darth_Artur Chemas

@Chemas Myślę ze sytuacja z wirusem co najwyżej przyśpieszy ten proces, który rozpoczęły platformy VOD. Inna sprawa, że wizyty w kinie są coraz mniej przyjemne, ludzie zachowują się głośno, świecą telefonami itp. Wygodniej oglądać samemu w domu.

Chemas Darth_Artur

@Darth_Artur Tu masz rację, jak najbardziej. Proces widać od dawna, a jak piszesz, koronawirus tylko to przyśpieszy. Jednak szkoda, wielka szkoda. Bo jednak film dla mnie, to film w kinie.

Proszę czekać…