Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Niezwykła historia z życia wzięta, czyli "Żegnajcie, głupcy" 0

Gwiazda francuskiego kina Virginie Efira w komedii obyczajowej o kobiecie, która nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć utracone przed laty dziecko. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji nowy film Alberta Dupontela Żegnajcie, głupcy w kinach od 27 listopada!

Kiedy 43-letnia Suze Trappet (Virginie Efira) dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, postanawia odszukać dziecko, które zmuszona była oddać, gdy miała 15 lat. Na swojej drodze spotyka wypalonego zawodowo 50-latka JB (Albert Dupontel) oraz niewidomego archiwistę i niepoprawnego optymistę – pana Blina (Nicolas Marié). Wspólnie rozpoczynają spektakularne, a zarazem nieprawdopodobne poszukiwania.

Dla mnie to film, w którym jest wszystko, to ekstremalna, silna i rzadka ambicja dotycząca kina (…) Reżyserowi udaje się w półtorej godziny, w intensywnym tempie, uporać z przemocą świata pracy, anonimowym porodem, chorobą Alzheimera, kalectwem, samobójstwem, kłopotami administracyjnymi, jałowością nowych miast, uzależnieniem od telefonów komórkowych i komputerów, co kieruje życiem nas wszystkich we współczesnym świecie, całkowicie odłączonym od prawdziwych uczuć.

mówi Virginie Efira

Za scenariusz i reżyserię filmu Żegnajcie, głupcy odpowiada Albert Dupontel, który jest także odtwórcą jednej z głównych ról. Partnerują mu Virginie Efira i Nicolas Marié. Na ekrany polskich kin komedia obyczajowa Żegnajcie, głupcy trafi 27 listopada. Dystrybucja Galapagos Films.

Źrodło: Galapagos Films - informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…