Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun "Amonitu", czyli filmowego romansu Kate Winslet i Saoirse Ronan 0

W sieci zadebiutował nowy zwiastun filmu Amonit. Gwiazdorska obsada sprawia, że warto zainteresować się tym tytułem, ponieważ jest to produkcja, która potencjalnie może odegrać ważną rolę w sezonie nagród.

Fabuła Amonit kręci się wokół homoseksualnego związku dwóch kobiet. Akcja przeniesie nas na południowe wybrzeże Anglii z lat 40. XIX wieku. Poznamy brytyjską paleontolog Mary Anning, której to życiem inspirowany jest ten film. Kobieta zakochuje się w młodszej i pochodzącej z wyższej klasy społecznej Charlotte Murchison. Zobaczymy jak pierwsze animozje i brak zrozumienia przeradzają się w miłość i szaloną namiętność.

W rolach głównych dwie wielkie aktorki – laureatka Oscara Kate Winslet oraz czterokrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan. W obsadzie aktorskiej znalazło się miejsce także dla takich aktorów i aktorek, jak Gemma Jones, James McArdle, Alec Secareanu, Fiona Shaw.

Reżyserem filmu jest Francis Lee, twórca mający na swoim koncie film Piękny kraj. Produkcja powstała dla wytwórni Lionsgate Films. Premiera została zaplanowana na 13 listopada 2020 roku.

Oto wspomniany zwiastun filmu Amonit:

Źrodło: Lionsgate

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…