Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Buck Rogers powróci! Legendary chce wykupić prawa do tejże postaci 0

Po ponad 40 latach od ostatniej produkcji filmowej w jakiej pojawiła się postać Bucka Rogersa, ten fikcyjny bohater prawdopodobnie powróci, a to za sprawą studia Legendary Entertainment, które prowadzi właśnie ostateczne negocjacje w celu uzyskania praw do tejże postaci.

fot. materiały prasowe

Buck Rogers to postać stworzona przez Philipa Francisa Nowlana. Po raz pierwszy pojawiła się ona jako nowela Armageddon 2419 i opublikowana została na łamach magazynu Amazing Stories w 1928 roku. Od tego czasu postać, jak i historia adaptowane były na różnorakie sposoby. Buck stał się bohaterem licznych komiksów, filmów, seriali, a nawet gier komputerowych.

Główny bohater to Buck, mężczyzna który uwięziony zostaje w kopalni węgla i zapada w stan dziwnej hibernacji spowodowanej radioaktywnym gazem. Tak zawieszony w czasie, bez zmian na ciele i duszy budzi się prawie pięć wieków później. Myśląc, iż spał zaledwie kilka godzin wychodzi na powierzchnię i błąka się po nieznanym terenie. Pewnego dnia ratuje nieznajomą kobietę i tak wkracza w wojnę gangów, jaka panuje na terenie dawnej Ameryki.

Produkcją filmu zajmą się Don Murphy i Susan Montford za pośrednictwem Angry Films. Legendary nie ma w planach stworzenia jednak tylko jednego filmu o przygodach Rogersa. Chce zrobić z jego historii wielką franczyzę, na którą składać ma się zarówno prestiżowy serial oraz produkcja anime.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…