Powstaje adaptacja Jedenastu minut

Abu-Assad nakręci adaptację powieści Paulo Coelho.

Hany Abu-Assad wyreżyseruje adaptację bestsellera Paulo Coelho „Jedenaście minut”. Przepisze on również scenariusz, który napisał <a href=Marcos Bernstein>Marcos Bernstein.

!http://gfx1.fdb.pl/yea7ds(Okładka książki )!

„Jedenaście minut” to opowieść o dziewczynie z brazylijskiej prowincji, o imieniu Maria, która wyrusza do Genewy w poszukiwaniu miłości, jednakże gorzkie doświadczenia popychają ją w prostytucję. Tytułowe „11 minut” to średni czas aktu seksualnego.

Książka Coelho została przetłumaczona na 40 języków i sprzedana na całym świecie w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Wśród krytyków jednak nie znalazła uznania. Również wielu czytelników tego autora uważa ją za najgorszą z jego powieści.

Produkcją filmu zajmą się Gianni Nunnari z Hollywood Gang, a producentami wykonawczymi zostali Craig J. Flores oraz George Waud.

Dla kariery Abu-Assada punktem przełomowym był film z 2005 roku „Paradise Now”. Dziełem reżysera jest również „Nazareth” a obcenie pracuje na filmem „Vanished” z Nicolasem Cagem.

Hollywood Gang zajmuje się w tej chwili produkcją filmu Martina Scorsese „Shutter Island” w studiach Paramount oraz komedią „Everybody’s Fine” Kirka Jonesa powstającą w studiach Miramax. W studiach Warner Bros. produkuję wiele projektów, między innymi adaptację powieści graficznej Franka Millera „Ronin” oraz remake „The Wild Geese” Ruperta Sandersa.