Powstaje adaptacja Jedenastu minut 0

Abu-Assad nakręci adaptację powieści Paulo Coelho.

Hany Abu-Assad wyreżyseruje adaptację bestsellera Paulo Coelho „Jedenaście minut”. Przepisze on również scenariusz, który napisał <a href=Marcos Bernstein>Marcos Bernstein.

!http://gfx1.fdb.pl/yea7ds(Okładka książki )!

„Jedenaście minut” to opowieść o dziewczynie z brazylijskiej prowincji, o imieniu Maria, która wyrusza do Genewy w poszukiwaniu miłości, jednakże gorzkie doświadczenia popychają ją w prostytucję. Tytułowe „11 minut” to średni czas aktu seksualnego.

Książka Coelho została przetłumaczona na 40 języków i sprzedana na całym świecie w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Wśród krytyków jednak nie znalazła uznania. Również wielu czytelników tego autora uważa ją za najgorszą z jego powieści.

Produkcją filmu zajmą się Gianni Nunnari z Hollywood Gang, a producentami wykonawczymi zostali Craig J. Flores oraz George Waud.

Dla kariery Abu-Assada punktem przełomowym był film z 2005 roku „Paradise Now”. Dziełem reżysera jest również „Nazareth” a obcenie pracuje na filmem „Vanished” z Nicolasem Cagem.

Hollywood Gang zajmuje się w tej chwili produkcją filmu Martina Scorsese „Shutter Island” w studiach Paramount oraz komedią „Everybody’s Fine” Kirka Jonesa powstającą w studiach Miramax. W studiach Warner Bros. produkuję wiele projektów, między innymi adaptację powieści graficznej Franka Millera „Ronin” oraz remake „The Wild Geese” Ruperta Sandersa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…