Kina w USA oferują prywatne seanse dla widzów 0

Widzowie w USA, którzy chcą cieszyć się doświadczeniem chodzenia do kina w tych niepewnych czasach, otrzymali nową, być może całkiem atrakcyjną opcję. AMC Theatres, największa sieć w USA, ogłosiła nowy program Private Movie Show. Firma pozwala ludziom wynajmować całe audytorium na obejrzenie filmu z bliskimi przyjaciółmi za jedyne 99 dolarów.

AMC niedawno dodała stronę z wypożyczalniami kin. Zainteresowani proszeni są o wypełnienie prostego formularza, który polega na wybraniu filmu z ograniczonej listy. Wśród tytułów są klasyki m.in. Jurassic Park lub Hokus pokus, a także najnowsze hity, takie jak Tenet i The New Mutants. Prywatny pokaz można zamówić maksymalnie dla 20 osób.

Dodajmy także, że Cinemark i Alamo Drafthouse wprowadziły ostatnio podobne programy. Chodzi o to, aby ludzie mieli szansę obejrzeć film w kinie bez otaczającej ich grupy nieznajomych. Eksperci ds. Zdrowia podają w wątpliwość bezpieczeństwo sal kinowych, a biorąc pod uwagę straszne spadki widzów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wydaje się, że wiele osób nie jest jeszcze gotowych na podjęcie tego ryzyka. Ale zrobienie tego, z zaufanymi przyjaciółmi i członkami rodziny, stanowi niedrogą alternatywę.

AMC jest na skraju bankructwa i przewiduje się, że do końca roku zabraknie im pieniędzy. Wiele głośnych filmów zostało ostatnio przesuniętych na 2021 r. To spowodowało pogorszenie sytuacji w większości kin. Są teraz poważne wątpliwości co do tego, czy główne sieci będą w stanie wytrzymać, dopóki sytuacja się nie unormuje.

Czas pokaże, czy program stanie się na tyle popularny, by generować przychody. Na razie drive-in w dużej mierze wspiera branżę w USA. Widzowie, którzy są oddani teatralnym doświadczeniom, na nowo odkryli te relikty minionych czasów uznając ją jako bezpieczną przystań. Tymczasem AMC i inne sieci robią, co w ich mocy, aby przetrwać. Czy takie rozwiązanie może przyjąć się u nas?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Khaosth

W Warszawie można wynająć sale w Muranowie (do dyspozycji katalog Gutka i obecny repertuar). W lipcu podobną ofertę proponował Helios (akcja "przejmij kino ze swoją paczką"), ale zainteresowanie musiało być zerowe, bo nigdzie na ich stronie nie widzę już tej promocji (tam był chyba tylko obecny repertuar).

Fajna opcja, aczkolwiek szkoda że nie można wbić z własną płytą. Repertuar ograniczony do tego co i tak już leci raczej nie zachęci do korzystania z oferty, ale kibicuję AMC (a Gutkowi nawet bardziej).

Redox Khaosth

@Khaosth Dokładnie, polska branża też oferuje podobne usługi. We wrocławskim OH Kino można pograć nawet na Xboxie albo PS na dużym ekranie :)

tegesno

Pewnie że można by było, ale w naszej pięknej "polszy", tylko kościoły muszą być otwarte!

Chemas tegesno

@tegesno za to siłownie i baseny zamknięte, ale piłkarze mogą dalej ćwiczyć i grać. Paranoja. A jeszcze okazuje się, że po godzinie 21 jest większa możliwość zakażenia się niż w południe.

tegesno Chemas

@Chemas nieudolność tych pseudo-polityków to miód na moje serce

Proszę czekać…