Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Zwiastun nowej produkcji Barry'ego Jenkinsa opowiadającej o Kolei Podziemnej 0

Zdobywca Oscara za film Moonlight Barry Jenkins wziął się za kolejny trudny projekt. Dla platformy Amazon nakręcił mini serial The Underground Railroad, którego fabuła przybliży nam szlak podziemnych dróg, jakimi w czasach wojny secesyjnej uciekali zniewoleni afroamerykanie. Do sieci trafiła właśnie pierwsza zapowiedź tej produkcji, z która zapoznać możecie się w dalszej części artykułu.

Fabuła liczącego 11 odcinków serialu opiera się na nagrodzonej Pulitzerem powieści Colsona Whiteheada. Główna bohaterka to kobieta o imieniu Cora. Pracuje ona niewolniczo na plantacji bawełny. Odrzucona nawet przez swoje społeczeństwo desperacko walczy o bycie wolną kobietą. Kiedy poznaje Cezara ma szansę spełnić swoje marzenia. Mężczyzna informuje ją o istnieniu Podziemnej Kolei. Razem podejmują ryzyko i wyruszają po upragnioną wolność.

Barry Jenkins jest zarówno reżyserem, jak i autorem scenariusza do produkcji. W obsadzie aktorskiej znajdują się Thuso Mbedu, Chase W. Dillon, Aaron Pierre, Joel Edgerton, Damon Herriman, William Jackson Harper, Amber Gray, Jim Klock, Lily Rabe, Fred Hechinger i Owen Harn.

Data premiery serialu nie została jeszcze ustalona. Produkcja prawdopodobnie zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Źrodło: CNN

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…