Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Chadwick Boseman w jednej z ostatnich ról - zobaczcie zwiastun ''Ma Rainey: Matka bluesa'' 0

Netflix opublikował pierwszą zapowiedź muzycznego dramatu Ma Rainey: Matka bluesa. W produkcji tej będziemy mogli ujrzeć zmarłego w tym roku aktora Chadwicka Bosemana. Rola trębacza Levee to jedna z ostatnich ról w jego karierze.

fot. netflix

Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey — genialną artystkę i legendarną „Matkę Bluesa” (w tej roli zdobywczyni Oscara Viola Davis). Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej — dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie. 

Film powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem sztuki Augusta Wilsona. Jego reżyserem jest George C. Wolfe. W obsadzie aktorskiej oprócz wyżej wspomnianych znajdują się także Colman Domingo, Michael Potts, Glynn Turman, Dusan Brown i Taylour Paige.

Poniżej wspomniana zapowiedź.

Premiera filmu w serwisie Netflix już 18 grudnia 2020 roku. W listopadzie produkcja pojawić ma się w repertuarze wybranych kin.

Źrodło: youtube.com/netflixpolska

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…