Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix ogłasza kontynuację serialu "Rojst" 0

Netflix zapowiedział dziś powrót 2. sezonu Rojsta – polskiego serialu oryginalnego, którego reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. Ten 6-odcinkowy serial pojawi się na Netflix już w 2021 roku.

Za produkcję Rojsta, do którego obecnie trwają zdjęcia, odpowiada Frame sp. z o.o., a producentką serialu jest Edyta Krajewska. W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą, znanych z pierwszej części, Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Grani przez nich bohaterowie znajdą się w centrum wydarzeń, rozgrywających się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku.

Reżyser, Jan Holoubek tak mówi o pracy nad drugim sezonem serialu:

Możliwość powrotu do świata i bohaterów "Rojsta" jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu, jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika – każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości.

Rojst 2 rozpoczyna się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…