Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jake Gyllenhaal zagra główną rolę w serialowej adaptacji "Syna" - Villeneuve i Nolan również zaangażowani 0

HBO dało zielone światło projektowi "Syn". Będzie to miniserial na podstawie powieści napisanej przez Jo Nesbø.

Nad miniserialem pieczę sprawować będzie całkiem niezła ekipa. Producentami zostali bowiem Denis Villeneuve, Jonathan Nolan i Lisa Joy. W roli głównej zobaczymy natomiast Jake'a Gyllenhaal'a, który będzie dodatkowo pełnił funkcję producenta wykonawczego. Warto również odnotować, że wspomniany na początku Denis Villeneuve zajmie się też reżyserią. Lenore Zion została showrunnerką serialu – w tej funkcji otrzyma pomoc od kreatorów Westworld, czyli Nolana i Joy.

Opis wydawcy książki brzmi następująco:

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

Wydawnictwo Dolnośląskie

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace na planie miniserialu. Jak podoba Wam się ekipa odpowiedzialna za "Syna"?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

No dla mnie jest zacna w pytę. Denis za kamerą, Jake przed, a materiał daje Jo Nesbo. Może z tego być coś naprawdę dobrego. Pierwsze wiadomości brzmią świetnie

Proszę czekać…