Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chadwick Boseman z nominacją do Oscara? Będzie kampania Netflixa! 0

Chadwick Boseman będzie miał szansę dołączyć do dwóch wielkich aktorów – Petera Fincha i Heatha Ledgera, którzy nie tylko otrzymali pośmiertne nominacje do Oscara, ale i wygrali złote statuetki. Platforma Netflix zamierza rozpocząć stosowną kampanie promującą jego rolę w filmie Ma Rainey: Matka bluesa.

Netflix chce, aby Chadwick Boseman otrzymał pośmiertną nominację w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Odtwórca roli Czarnej Pantery w Kinowym Uniwersum Marvela wciela się w postać trębacza w filmie Ma Rainey: Matka bluesa. Była to ostatnia kreacja aktorska Bosemana przed śmiercią. Aktor odszedł z tego świata z powodu raka jelita grubego.

Jeśli Chadwick Boseman otrzymałby nominację do Oscara, wówczas byłby pierwszym pośmiertnie nominowanym aktorem w kategorii pierwszoplanowej od 1996 roku – Massimo Troisi za Listonosza. W przypadku nominacji drugoplanowej, Boseman byłby dopiero trzecim w historii Oscarów – po Ralphe Richardsonie i Heathe Ledgerze.

Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey — genialną artystkę i legendarną "Matkę Bluesa". Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej — dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee, któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…