Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Apple i Netflix prowadziły rozmowy w sprawie nabycia "Nie czas umierać" 0

Na horyzoncie pojawił się zwrot akcji w sprawie dystrybucji filmu Nie czas umierać, który na ten moment nie doszedł jednak do skutku. W przypadku, gdyby do niego doszło, wówczas mówilibyśmy o ogromnej transakcji.

Podobno wytwórnia MGM badała rynek i ewentualne możliwości związane ze sprzedażą filmu Nie czas umierać. Mówi się, że kwota, którą żądali włodarze hollywoodzkiego studia oscylowała w granicach 600 mln dolarów. Na ten moment były to jednak pieniądze zbyt duże nawet jak na Netflixa oraz Apple’a. Podobno maksymalna kwota, jaką firmy zajmujące się streamingowej były gotowe wyłożyć to 300 mln dolarów.

Co ciekawe rzecznik MGM zaprzeczył, jakoby wytwórnia szukała nowego domu dla Nie czas umierać:

Nie komentujemy plotek. Film nie jest na sprzedaż. Premiera filmu została przełożona na kwiecień 2021 roku, aby widzowie mieli szansę obcować z kinowym doświadczeniem.

Inna plotka mówi, że włodarze MGM chcą sprzedać prawa do filmu, ale tylko te północnoamerykańskie. Dzięki temu Universal Pictures mógłby wypuścić film na rynkach, gdzie kina są otwarte. Na ten moment MGM z powodu opóźnień związanych z pandemią koronawirusa straciło od 30 do 50 mln dolarów.

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…