Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Scott Derrickson zajmie się reżyserią jednej z powieści Joe Hilla 0

Scott Derrickson, reżyser filmu Doktor Strange z 2016 roku szuka kolejnych projektów, jakimi mógłby się zająć w najbliższym czasie. Jego wybór padł na powieść Joe Hilla pt. Czarny telefon (z ang. The Black Phone).

fot. materiały prasowe

Projekt powstanie dla studia Blumhouse. Derrickson zajmie się jego produkcją oraz reżyserią. Za scenariusz odpowie C. Robert Cargill, który również będzie jednym z producentów. Współpraca obu panów trwa już od jakiegoś czasu. Razem pracowali przy wspomnianym Doktorze Strange’u oraz dwóch częściach horroru Sinister. Obecnie duet pracuje także nad filmem Bermuda Triangle dla Skydance i kontynuacją Labiryntu z 1986 roku dla Sony.

Jak na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się produkcja adaptacji powieści Hilla. Wszystko zależy od światowej sytuacji związanej z koronawirusem oraz tego za który z trzech swoich projektów Derrickson zabierze się najpierw.

Fabuła Czarnego telefonu opowiada o mężczyźnie Johnie Finney’u, który zostaje porwany i zamknięty w piwnicy noszącej ślady krwi po zamordowanych w tym miejscu dzieciach. W pomieszczeniu znajduje się też stary telefon, który choć jest niepodłączony to co noc dzwoni. Po podniesieniu słuchawki John słyszy głosy zmarłych.

Źrodło: discussingfilm.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…