Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Netflix ma w planach całe uniwersum ''Assassin's Creed'' - na początek aktorski serial 2

Jedna z najpopularniejszych serii gier wideo doczeka się swoich serialowych adaptacji. Jak podają zagraniczne media platforma Netflix nawiązała współpracę z firmą Ubisoft. Umowa pomiędzy obiema firmami skutkować ma opracowaniem szeregu fabularnych i animowanych seriali, a także produkcji anime opartych na grach Assassin’s Creed.

fot. materiały prasowe

Na pierwszy ogień Netflix planuje stworzyć serial aktorski, który opisywany jest jako epicki i przełomowy projekt. Za jego produkcję odpowiedzą Jason Altman i Danielle Kreinik.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Ubisoftem i ożywić tą bogatą i wielowarstwową opowieść. Od zapierających dech w piersiach światów historycznych i ogromnej globalnej atrakcyjności tej jednej z najlepiej sprzedających się serii gier wszech czasów, jesteśmy zobowiązani do jak najbardziej starannego stworzenia epickiej i ekscytującej rozrywki.

powiedział Peter Friedlander, wiceprezes Netflix

Assassin’s Creed to zręcznościowa gra akcji, której fabuła koncentruje się na trwającym od wieków konflikcie asasynów i templariuszy. Główny bohater Desmond, który za pomocą animusa, maszyny odczytującej pamięć genetyczną przodków poznaje życie swoich przodków, przenosi się w czasie i powraca jako oni wykonując niebezpieczne misje.

Seria tych gier doczekała się już swojej filmowej adaptacji w 2016 roku. W filmie Assassin's Creed główną role zagrał Michael Fassbender. Produkcja ta jednak okazała się kasową klapą i zebrała głównie negatywne opinie od krytyków, którym nie podobała się jego fabuła. Miejmy nadzieję, że produkcje Netflixa lepiej obejdą się z tą kultową serią.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…